Reklama

Jean-Louis Murat nie żyje. Miał 71 lat

Jak podają francuskie media, nie żyje Jean-Louis Murat. Popularny piosenkarz i bard odszedł nagle w swoim domu. Przed śmiercią wezwał do siebie pogotowie - znana jest już przyczyna śmierci 71-letniego artysty.

Jak podają francuskie media, nie żyje Jean-Louis Murat. Popularny piosenkarz i bard odszedł nagle w swoim domu. Przed śmiercią wezwał do siebie pogotowie - znana jest już przyczyna śmierci 71-letniego artysty.
Jean-Louis Murat nie żyje. Legenda francuskiej sceny miała 71 lat /Facebook.com /materiał zewnętrzny

Jean-Louis Murat nie żyje. Artysta, który zasłynął na wielu polach, m.in. jako piosenkarz (posłuchaj!), poeta i aktor zmarł w wieku 71 lat w swym domu w Orcival (Francja).

Jak podaje dziennik Le Monde, bard zmarł na skutek zatrzymania akcji serca po tym, jak obudził się z silnym bólem nogi. Zdążył jeszcze wezwać pogotowie ratunkowe, ale pomimo akcji ratunkowej nie udało uratować się jego życia. Wiadomo, że piosenkarz cierpiał na zatorowość płucną wywołaną przez zapalenie żył.

Reklama

Informację o śmierci artysty podano także w jego mediach społecznościowych. "Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj odszedł artysta, autor, kompozytor, wykonawca Jean-Louis Murat. To niezwykle tragiczne i nagłe odejście pozostawia ogromną pustkę we francuskim krajobrazie muzycznym. Jean-Louis Murat był wyjątkowym artystą. Z wyjątkowym dorobkiem. Jean-Louis Murat był jednym z największych francuskich poetów swojego pokolenia. Miał 71 lat. Wszystkie nasze myśli towarzyszą jego rodzinie i bliskim, łączymy się z nimi w bólu" - czytamy w komunikacie.

Jean-Louis Murat nie żyje. Kim był?

Dziennik Le Monde nazywa Murata w pożegnalnej nocie "jednym z najsilniejszych i najbardziej kontrowersyjnych osobowości francuskiej sceny, która prowokowała artystycznie przez blisko 50 lat". Piosenkarz przyszedł na świat 28 stycznia 1952 roku jako Jean-Louis Bergheaud i wychowywał się w Murat-le-Quaire pod opieką dziadków. To od nazwy miejsca zapożyczył swój pseudonim artystyczny. Z muzyki rockowej, którą tworzył na początku, przeniósł swoje artystyczne zainteresowania w stronę bardziej poetyckiego nurtu.

Charakterystycznym elementem twórczości Murata były budzące kontrowersje teksty. Utwór z pierwszego albumu artysty "Suicidez-vous, le peuple est mort !" została ocenzurowana przez stację Europe 1. Murat na koncie miał 25 albumów studyjnych, a do jego najbardziej rozpoznawalnych utworów należą m.in. "Si je devais manquer de toi" czy "Cheyenne Autumn". Warto wspomnieć także o piosence "Regrets" nagranej wraz z Mylène Farmer

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy