Reklama

Reklama

Jakub i Dawid kontra PiS ("Dobra zmiano - dziękujemy")

Znani dotychczas z nagrywania amatorskich teledysków do piosenek m.in. Roxette i Beaty Kozidrak polscy geje Jakub i Dawid wystąpili przeciwko rządzącym nagrywając wideo do autorskiej piosenki "Dobra zmiano - dziękujemy". Klip udostępnił m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń.

Jakub i Dawid nagrali kolejny utwór

Przypomnijmy, że o Jakubie Kwiecińskim i Dawidzie Mycku zrobiło się głośno w połowie 2016 r. za sprawą wakacyjnego wideo nakręconego nad polskim morzem do piosenki "Some Other Summer" Roxette. Nagranie po kilku dniach trafiło do Pera Gessle, lidera szwedzkiej formacji.

Sprawdź tekst utworu "Some Other Summer" w serwisie Teksciory.pl!

Od tego czasu klip został odtworzony ponad 630 tys. razy. O polskiej parze napisały media z całego świata.

Reklama

Będący od ponad ośmiu lat razem Jakub i Dawid (w czerwcu 2017 r. wzięli ślub na Maderze w Portugalii) nagrali jeszcze swoje klipy do piosenek RedOne'a, Beaty Kozidrak, Mariah Carey, George'a Michaela i Margaret, które zbierały po ponad 100 tys. odsłon każdy. W październiku 2017 r. ponownie sięgnęli po utwór Roxette - "Good Karma".

Teraz para nagrała własny utwór "Dobra zmiano - dziękujemy", który w ciągu dwóch tygodni zanotował ponad 85 tys. odsłon w serwisie YouTube. Jeszcze większą popularnością wideo cieszy się na Facebooku - ponad 740 tys. odtworzeń, a na swoim profilu udostępnił je prezydent Słupska Robert Biedroń, który został wymieniony w tekście jako ktoś, kto może przeciwstawić się rządom "dobrej zmiany" reprezentowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Sprawdź tekst utworu "Dobra zmiano - dziękujemy" w serwisie Teksciory.pl!

"Oto kawał tekstu, który od dłuższego czasu chcieliśmy z siebie wykrzyczeć. Jesteśmy Polakami, inwestujemy w ten kraj nasz czas, nasze pieniądze, naszą młodość i energię. Tu tworzymy nasz dom i nie potrafimy stać bezczynnie, patrząc na to co się dzieje. W mediach oglądamy zdjęcia, na których Policja bije ludzi na ulicach i przecieramy oczy ze zdumienia, że to się dzieje naprawdę. Nie bądźmy obojętni. Oni nie mogą nas zmęczyć w walce o wolny kraj. To jest nasz cholerny obowiązek przeciwstawić się kłamstwu i złu. Ten utwór to nasz manifest!" - deklarują Jakub i Dawid.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jakub i Dawid

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje