Reklama

Reklama

Jacek Kawalec kończy 60 lat. "Wróble robią w gacie podwójnie"

30 września w klubie Potok w Warszawie odbędzie się "Rockowa 60-tka Jacka Kawalca". W ten sposób popularny wokalista, aktor i prezenter (m.in. "Randka w ciemno") zamierza świętować swoje okrągłe urodziny. 29 września Jacek Kawalec skończył 60 lat.

Jacek Kawalec zaprasza na swoje 60. urodziny

"Pojawię się na scenie w towarzystwie wielu wybitnych muzyków i zaśpiewam dla Was największe hity Joe Cockera, Led Zeppelin, Stinga, Niemena, Stonesów. Odpowiednią dawkę skandalu i dobrego humoru zapewni nam Krzysztof Skiba" - zapowiada Jacek Kawalec.

Wspomniany Krzysztof Skiba (znany z grupy Big Cyc) poprowadzi "Rockową 60-tkę Jacka Kawalca".

"Jak my z Jackiem Kawalcem jesteśmy razem na scenie to ziemia drży, a okoliczne wróble robią w gacie podwójnie" - zachęca Skiba.

W programie wydarzenia Jacek Kawalec z przyjaciółmi zaprezentuje fragmenty trzech projektów koncertowych: "Joe Cocker - śpiewa Kawalec z orkiestrą", "Muzyczne twarze Kawalca" oraz powstającego właśnie "Led Zeppelin - Fascynacje".

Reklama

"To będzie wokalna kaskaderka!" - czytamy w zapowiedzi.

Jacek Kawalec - życie i twórczość

Aktor filmowy i teatralny z powodzeniem występował w telewizji (m.in. prowadzący "Randki w ciemno", polonista Tomasz Witebski w serialu "Ranczo", programy "Twoja twarz brzmi znajomo", "Jak oni śpiewają" i "Taniec z gwiazdami").

W 1984 roku Jacek Kawalec został absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Był aktorem kilku warszawskich teatrów: Komedia, Polskiego, Syrena i Kamienica. Na dużym ekranie debiutował w 1985 roku roku w obrazie "Okruchy wojny". Potem w kinie widzieliśmy go jeszcze w "Republice nadziei" (1986) Zbigniewa Kuźmińskiego i komedii Waldemara Szarka "O rany, nic się nie stało!".

W 1995 roku wydał album studyjny "Be My Love, Shakespeare", w którym śpiewa sonety Williama Szekspira. W ramach działań promujących płytę stworzył widowisko "Miłość to nie igraszka czasu", które otrzymało nominację do nagrody "Złotej Róży" na Światowym Festiwalu Programów Telewizyjnych "Róże Montreux".

- Po długiej niebytności w telewizji, nie ma wątpliwości, że serial poddał liftingowi moją przywiędłą nieco popularność. Dla aktora to nie jest bez znaczenia. Dobrze jest mieć świadomość, że uczestniczy się w produkcji, która ma tak pozytywny odbiór. To zdecydowanie korzystniejsze niż brylowanie w plotkarskich portalach - powiedział o roli w "Ranczo" Kawalec.

Jacek Kawalec - aktor dubbingowy

Warto także zaznaczyć, że Jacek Kawalec jest również uznanym aktorem dubbingowym. Użyczał głosu bohaterom takich produkcji jak "Epoka lodowcowa", "Odlotowy nielot", "Toy Story 3", czy "Gdzie jest Nemo".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kawalec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy