Reklama

Reklama

Indios Bravos robią sobie przerwę: Muzyka potrzebuje napięć

Po wydaniu pięciu studyjnych płyt grupa Indios Bravos zapowiada zawieszenie działalności na czas nieokreślony.

Drogi liderów Indios Bravos się rozchodzą

Na czele działającego od 1997 roku zespołu Indios Bravos stoją gitarzysta i kompozytor Piotr Banach (były muzyk grupy Hey) oraz wokalista Piotr "Gutek" Gutkowski. W październiku 2013 r. ukazała się ostatnia jak dotąd płyta "Jatata" zawierająca 13 piosenek, których nie da się określić jednoznacznie rockiem, bluesem czy reggae.

"Od kilkunastu już lat, jak rok długi i Polska szeroka gramy koncerty. Wiosna, lato, jesień, zima jesteśmy w trasie i uwielbiamy to. Tworzymy zgraną ekipę świetnie czującą się w swoim towarzystwie. Mamy fantastycznych fanów, którzy pamiętają o wszystkich naszych urodzinach i wspierają we wszystkich działaniach. Jest świetnie, jest bezpiecznie, marzyliśmy o takim stanie. W tym wszystkim najważniejsza jest jednak muzyka, która jest naszą pasją, i sposobem na komunikowanie się ze światem. A muzyka, jak każda inna forma sztuki potrzebuje fermentu, potrzebuje napięć, bo te rodzą emocje, które z kolei wyraża muzyka. Dla muzyki takie bezpieczne ciepełko, które nas ogarnęło jest na dłuższą metę zabójcze. Artysta nie stawiający sobie nowych wyzwań przestaje być artystą, a staje się rzemieślnikiem" - czytamy na oficjalnym profilu Indios Bravos na Facebooku.

Reklama

Zespół nie wyklucza, że pojawi się latem na jakimś festiwalu, ale deklaruje, że jesienna trasa - póki co - będzie ostatnią.

"Gutek przygotowuje się do swojej działalności solowej, Banach już taką prowadzi, będzie to czas dla nas, byśmy zatęsknili za Indios Bravos, i znów poczuli między sobą to twórcze napięcie, które towarzyszyło nam przez tyle lat. Jak długo potrwa ta przerwa - czas pokaże, może rok, może pięć lat, jedno jest pewne - jesteśmy kumplami, którzy chcą ze sobą grać, i grać będą, bo wierzymy w Indios Bravos, ale by wiarę tę umocnić, musimy wystawić ją na próbę" - deklarują muzycy.

Przypomnijmy, że w maju ukazało się potrójne składankowe wydawnictwo "35/50" Piotra Banacha, przygotowane na jego 50. urodziny, będące podsumowaniem 35-letniej obecności muzyka na scenie. Z kolei Gutek ma na koncie współpracę z tak różnymi wykonawcami, jak m.in. Abradab, Paktofonika, WSZ/CNE, Vienio & Pele, Masale, Duże Pe, Maria Sadowska, happysad, Farben Lehre, Bednarek czy Olaf Deriglasoff.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Banach | Gutek | Indios Bravos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje