Reklama

Ich Troje na Eurowizję!

Grupa Ich Troje z utworem "Follow My Heart" będzie reprezentować Polskę Polskę na 51. Konkursie Piosenki Eurowizja - Ateny 2006! W krajowych eliminacjach zdobyła 17 punktów, tyle samo co Katarzyna Cerekwicka. Jednak zgodnie z regulaminem, to zespół Michała Wiśniewskiego pojedzie do stolicy Grecji, ponieważ otrzymał więcej punktów od publiczności. - Te głosy od widzów to jest największy prezent, jaki mogłem dostać - powiedział INTERIA.PL Michał Wiśniewski tuż po zakończeniu koncertu "Piosenka dla Europy". Co sądzicie o tym wyborze? Skomentujcie na forum!

Posłuchaj zwycięskiego utworu "Follow My Heart" Ich Troje!

Reklama

Przypomnijmy, że polski reprezentant na Eurowizję w Atenach został wyłoniony w wyniku wspólnego głosowania telewidzów (SMS-y i audiotele) oraz jury złożonego z ekspertów muzycznych. Ich głosy zostały przeliczone na punkty, które następnie zostały zsumowane. W przypadku równej ilości punktów, zadecydowały głosy przyznane przez publiczność.

Tak właśnie się stało. "Follow My Heart" Ich Troje otrzymało 5 punktów od jury, ale za to komplet 12 punktów przyznawanych przez widzów. W sumie 17 punktów zdobyła także Kasia Cerekwicka z utworem "Na kolana". W jej przypadku 10 głosów pochodziło od ekspertów muzycznych, a tylko 7 od publiczności.

- Głupio się przyznać, ale w tym roku liczyłem na głosy jury, bo myślałem, że publiczność się ode mnie odwróciła. Nawet mieliśmy taki plan, żeby na pewnym etapie zrezygnować. Jednak Ania powiedziała, że nie wypada w ten sposób zrobić tego publiczności. A te głosy od widzów to jest największy prezent, jaki mogłem dostać - powiedział INTERIA.PL Michał Wiśniewski tuż po zakończeniu koncertu "Piosenka dla Europy".

Okazało się, że zadecydowało doświadczenie Wiśniewskiego i jego ekipy, którzy już reprezentował Polskę na Eurowizji w 2003 roku. Ich Troje zajęło wówczas 7. miejsce, najlepsze w ostatnich latach spośród polskich reprezentantów.

Na scenie grupa pojawiła się w sześcioosobowym składzie - razem z Michałem Wiśniewskim zaśpiewały wszystkie trzy dotychczasowe wokalistki: Justyna Majkowska, Magda Femme i Ania Świątczak. Poza tym gościnnie wystąpił także Real McCoy, ceniony producent i autor eurodance'owych przebojów.

"Zrobimy promocję dla Polski, jakiej jeszcze nie było! Chciałbym podziękować publiczności - nie zawiedziemy was. Naprawimy to, co w Rydze musieliśmy się nauczyć" - zadeklarował ze sceny Michał Wiśniewski.

Wokalista przypomniał o tragedii w Katowicach, gdzie pod zawalonym dachem hali zginęło kilkanaście osób.

Dzień przed sobotnim koncertem lider Ich Troje zapowiedział w rozmowie z INTERIA.PL, że jeśli jego grupa wygra krajowe eliminacje i pojedzie do Aten, to z zamiarem zwycięstwa.

- Najlepiej byłoby sprowadzić Eurowizję do Warszawy - powiedział.

Na trzecim miejscu znalazł się duet The Jet Set z piosenką "How Many People". Trzynastka (taki numer wylosował) wcale nie była pechowa dla debiutującej grupy, tworzonej przez pochodzącego z Chicago rapera Tray'a i 16-letnią wokalistkę Sashę, rodem z Sankt Petersburga. The Jet Set zdobył uznanie zarówno jury, jak i publiczności, otrzymując od nich po 8 punktów.

Najwięcej punktów od jury zdobyła grupa Dezire, wykonującą piosenkę "Good Girl" w stylu r'n'b. Na czele zespołu stoją dwie wokalistki: Maja Studzińska i Ania Rusowicz, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Jednak tylko 2 punkty od telewidzów sprawiły, że Dezire ostatecznie znalazły się na 4. pozycji.

Dziewczęce trio Queens, które zwyciężyło w naszym sondażu, w ogóle nie przekonało jurorów. Mimo aż 10 punktów przyznanych przez publiczność, ostatecznie grupa zajęła 6. pozycję, którą można uznać za przegraną. Ubrane w biało-czerwone kreacje Agnieszka Maksyjan, Monika Niedek i Patrycja Wódz jako ostatnie pojawiły się na scenie. Po ich występie pojawiły się jednak komentarze, iż wokalistki Queens nie do końca poradziły sobie z występem na żywo.

Na początku koncertu "Piosenka dla Europy" wystąpiła grupa Blue Cafe, z nową wokalistką Dominiką Gawędą. Później prowadzący Artur Orzech i Agnieszka Szulim przedstawili siedmioosobowe jury pod przewodnictwem Maryli Rodowicz, które razem z publicznością decydowało o wyborze zwycięzcy.

W składzie jury ekspertów znaleźli się m.in. Robert Leszczyński, Maria Szabłowska, Elżbieta Skrętkowska i Zygmunt Kukla.

Po występach wykonawców uczestniczących w eliminacjach Eurowizji, na scenie zaprezentowała się gwiazda wieczoru - grupa Bajm z Beatą Kozidrak, prezentując materiał z ostatniej solowej płyty wokalistki, w tym przeboje "Teraz płynę""Złota Brama", oraz najsłynniejsze utwory Bajmu.

Oto końcowa kolejność koncertu "Piosenka dla Europy" (w nawiasie liczba punktów):

1. Ich Troje - "Follow My Heart" (17)
2. Katarzyna Cerekwicka - "Na kolana" (17)
3. The Jet Set - "How Many People" (16)
4. Dezire - "Good Girl" (14)
5. Sławek Uniatowski - "Kocham cię" (13)
6. Queens - "I Fell In Love" (10)
7. Kto To - "Zero do stracenia" (9)
8. Brathanki - "W nas ciepło wiosen" (5)
9. Danzel - "Undercover" (5)
10. Maciej Silski - "Za karę" (4)
11. Katarzyna Moś - "I Wanna Know" (4)
12. Agata Torzewska - "Goodbye" (2)
13. Leonie Kuizenga - "Love Is What We All Need" (0)
Ha-Dwa-O - "Popatrz na mnie" (0)
Mosqitoo - "Jeżeli jesteś, wołam Cię" (0).

Zobacz galerię zdjęć z próby krajowego finału Eurowizji!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje