Reklama

Reklama

Ich Troje lepiej od Davida Gilmoura (wyniki oglądalności)

Urodzinowy koncert Ich Troje pokazał, że magia Michała Wiśniewskiego wciąż działa.

Urodzinowy koncert Ich Troje pokazał, że magia Michała Wiśniewskiego wciąż działa.
Justyna Majkowska i Michał Wiśniewski na koncercie Ich Troje w Katowicach /fot. Łukasz Kalinowski /East News

W piątkowy wieczór (24 czerwca) w katowickim Spodku swoje 20-lecie świętowała grupa Ich Troje. Ekipę Michała Wiśniewskiego gościnnie wsparły byłe wokalistki tej grupy: Justyna MajkowskaAnia Świątczak (prywatnie była żona lidera).

Występ był pokazywany przez Polsat, jednak retransmisja (pierwotnie zapowiadano, że koncert zostanie pokazany na żywo, choć w Spodku rozpoczynał się o godz. 19) opóźniła się ze względu na mecz siatkówki. Oburzeni fani Ich Troje dawali wyraz swojemu rozczarowaniu w komentarzach na Facebooku.

Reklama

Ludzie zarzucali telewizji, że ani nie poinformowała czekających na transmisję o opóźnieniu, ani nie przeprosiła za taką decyzję. Ostatecznie retransmisja zaczęła się po godz. 23. Mimo dość późnej pory, telewizja może pochwalić się sukcesem, bo popisy Michała Wiśniewskiego i spółki obejrzało ponad 1,4 mln widzów.

To zdecydowanie lepszy wynik, niż w sobotni wieczór (25 czerwca) osiągnęła TVP2, która na żywo pokazała pierwszą część koncertu Davida Gilmoura z Wrocławia (Europejska Stolica Kultury). W programie nie zabrakło oczywiście największych przebojów Pink Floyd, poczynając od "Wish You Were Here", "What Do You Want From Me", przez "Money", "Us And Them" po "High Hopes" kończące pierwszą część.

Koncert Gilmoura na żywo na Placu Wolności zobaczyło 20 tys. widzów plus niewiele ponad 360 tys. przed telewizorami.

Koncertowy weekend przed odbiornikami zakończył Piotr Rubik z najnowszym oratorium "Z powodu Twojego imienia". Skrócony przez TVP3 występ z Kielc przyciągnął niespełna 250 tys. widzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL