Ich fanami są członkowie Metalliki. Brytyjska grupa Blitzkrieg nagrała nowy album

Bartosz Donarski

Po prostu "Blitzkrieg" - to tytuł pierwszej od sześciu lat płyty Blitzkrieg. Co już wiemy o nowym longplayu weteranów brytyjskiego heavy metalu?

Brian Ross (Blitzkrieg) w akcji
Brian Ross (Blitzkrieg) w akcjiGary Wolstenholme/RedfernsGetty Images

Nowy album Anglików trafi do sprzedaży 6 września nakładem duńskiej Mighty Music. Materiał dostępny będzie w wersji CD, na winylu (w trzech odsłonach kolorystycznych: czarnej, zielonej i czerwonej) oraz drogą elektroniczną.

Przypomnijmy, że powstały na przełomie lat 70. i 80. Blitzkrieg był źródłem inspiracji dla wielu metalowych zespołów, w tym dla Metalliki. Lars Urlich, perkusista i współzałożyciel Metalliki duńskiego pochodzenia, podkreślał wręcz, że Blitzkrieg był jedną z głównych muzycznych inspiracji dla jego formacji, wraz z Diamond Head, inną heavymetalową grupą z Wielkiej Brytanii.

Przeróbka utworu "Blitzkrieg" Anglików znalazła się na stronie B singla "Creeping Death" Metalliki z 1984 roku (wraz z coverem "Am I Evil?" Diamond Head) oraz na kompilacyjnym materiale z przeróbkami "Garage Inc.", którą słynni thrashmetalowcy z Kalifornii wydali w roku 1998.

"Członkowie Metalliki byli i wciąż są wielkimi fanami tego zespołu. Spotykaliśmy się z nimi kilkukrotnie na przestrzeni lat i jest mi naprawdę miło, że nadal grają na koncertach 'Blitzkrieg'" - mówi Brian Ross, frontman Blitzkrieg, który w tym roku obchodzić będzie 70. urodziny.

Odmówił Metallice. "Największy błąd w życiu"

Na początku lat 80. wokalista Blitzkrieg próbował pomóc nieznanej wówczas formacji z Kalifornii, która dopiero co wypuściła swoją pierwszą i jedyną taśmę demo "No Life 'til Leather".

"Wysłali mi swoją demówkę, kiedy nie mieli jeszcze kontraktu, prosząc nas o pomoc w dostaniu się do naszej wytwórni, ale ta wytwórnia ich odrzuciła, twierdząc że nigdzie nie zajdą. Kilka lat temu spotkałem człowieka, który podjął wówczas tę decyzję. Powiedział mi, że był to największy błąd w jego życiu" - wspomina Brian Ross, który stoi także przy mikrofonie w zespole Satan, innym przedstawicielu i pionierze Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu.

Dodajmy, że aktualny skład Blitzkrieg uzupełniają gitarzysta Alan Ross, prywatnie syn Briana; perkusista Matthew Graham; oraz basista Liam Ferguson i gitarzysta Nick Jennison, dla których "Blitzkrieg" to pierwszy longplay w barwach tej zasłużonej formacji rodem z Leicester.

Wypuszczony na początku lipca "The Spider" to pierwszy singel z 11. albumu Blitzkrieg. Możecie go sprawdzić poniżej: 

BLITZKRIEG - The Spider (video)

Blitzkrieg - szczegóły albumu "Blitzkrieg" (tracklista):

1. "You Won't Take Me Alive"
2. "The Spider"
3. "Dragon's Eye"
4. "If I Told You"
5. "Vertigo"
6. "Above The Law"
7. "I Am His Voice"
8. "The Night He Came Home"
9. "On Olympus High - Aphrodite's Kiss".

Ofelia szykuje nowy album i opowiada o muzycznych celachINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas