Hołd dla Leonarda Cohena w brytyjskim "Tańcu z Gwiazdami"

Zmarłemu 7 listopada Leonardowi Cohenowi postanowiono oddać hołd w brytyjskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Jednak wersja "Hallelujah" Andre Rieu nie przypadła do gustu wszystkim widzom.

Leonard Cohen zmarł w wieku 82 lat

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że legendarny poeta, kompozytor i artysta Leonard Cohen odszedł. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i doskonałych muzycznych wizjonerów" - taki wpis pojawił się w nocy polskiego czasu w piątek 11 listopada na oficjalnym profilu kanadyjskiego barda na Facebooku. Niedługo potem poinformowano, że Cohen zmarł 7 listopada, a krótko po śmierci odbyła się prywatna ceremonia pogrzebowa (Kanadyjczyk spoczął obok matki i ojca).

Reklama

13 listopada w programie "Taniec z gwiazdami", emitowanym przez telewizję BBC One postanowiono uczcić pamięć artysty utworem "Hallelujah", który wykonał Andre Rieu. W trakcie piosenki zatańczyła do niego jedna z par.

Nie wszystkim pomysł na takie oddanie hołdu przypadł do gustu. Pojawiły się komentarze, że wykorzystanie tego utworu w "Tańcu z gwiazdami" było obrzydliwą profanacją. Na Twitterze pojawiły się również pozytywne opinie.

Utwór "Hallelujah" był jednym z najważniejszych numerów w karierze Leonarda Cohena. Pochodzi z płyty "Various Positions".

Sprawdź tekst utworu "Hallelujah" w serwisie Teksciory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Leonard Cohen | Andre Rieu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje