Reklama

Helliad Fest: Dwudniowe święto metalu już za niecały miesiąc w Gdyni

Już niecały miesiąc pozostał do największego dla fanów metalu wydarzenia tego lata w Północnej Polsce - Helliad Fest. W dniu 24 sierpnia w parku w gdyńskich Kolibkach ustawią się dwie duże sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.

Już niecały miesiąc pozostał do największego dla fanów metalu wydarzenia tego lata w Północnej Polsce - Helliad Fest. W dniu 24 sierpnia w parku w gdyńskich Kolibkach ustawią się dwie duże sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.
Satyricon będzie największą gwiazdą Helliad Fest 2019 /materiały prasowe

Satyricon, Decapitated, Blindead

Na jedynym w Polsce w koncercie wystąpi Satyricon, legenda norweskiego metalu, nieustannie testująca granice gatunkowe - połączenie black metalu z tradycyjnymi motywami heavy metalowymi. Polskim headlinerem festiwalu jest zespół Decapitated - znany na całym świecie i mający na swoim koncie udział w festiwalach muzycznych, takich jak Metalmania, Metalfest, Hunter Fest czy Ozzfest.

Oprócz tego na dwóch dużych, równych scenach wystąpią takie polskie zespoły jak: Batushka, Obscure Sphinx, Blindead, Blaze of Perdition czy Thy Disease. Wiele ze wspomnianych zespołów będzie miało okazję zaprezentować nowe kompozycje na żywo - hitem okazał się m.in. ostatni album Blindead, czyli "Niewiosna", nagrany wspólnie z Nihilem z Furii. Nowy singel pt. "Aluminium Cities" wraz z teledyskiem wydała także grupa Thy Disease, a zespół, o którym mówiło się chyba najwięcej w ostatnich miesiącach, czyli Batushka powalczy o reputację wśród fanów zupełnie nowymi kompozycjami.

Reklama

Skandynawskie akcenty

W poszukiwaniu skandynawskich akcentów przeniesiemy się na drugą stronę Morza Bałtyckiego. Szwedzki Desolator  to epickie, monolityczne brzmienia inspirowane takimi zespołami jak Immolation i Morbid Angel.

Pozytywny odbiór wśród fanów dominował także po ogłoszeniu występu pochodzącego z Norwegii zespołu Slagmaur, który przyciąga uwagę nie tylko wielowarstwowym, black-metalowym brzmieniem, ale także pokazami artystycznymi, które łączą w sobie teatralny horror estetyczny z awangardą.

Początek 2019 w Klubie UCHO

Święto metalu rozpocznie się jednak już 23 sierpnia w Klubie Muzycznym UCHO w Gdyni. Na fanów ciężkiego brzmienia czekają kolejne połączenie gatunkowe i romansów z przeróżnymi nurtami muzycznymi. Piątkową imprezę rozpocznie występ mistrzów improwizacji, grupy Sunwôrm, która właśnie opublikowała swój pierwszy album. Fanów black metalu ucieszy występ THAW, a supportująca Behemoth grupa In Twilight’s Embrace to w końcu esencja death metalu, która porywa festiwalowe tłumy z mocą headlinera.

Na tym nie koniec - organizatorzy zapewniają, że klimat będzie gęstniał z każdą minutą. Entropia odważnie połączy klimaty psychodeliczne z ciężkim brzmieniem, Belzebong zaprezentuje kompozycje typowe dla stoner metalu, a całą imprezę zakończy NIGHTRUN87, który zawładnie rytmem fal mózgowych dzięki mocy synthwave'u.

Wartości skandynawskie

Całe przedsięwzięcie, wzorem wartości skandynawskich, ma charakter rodzinny. Helliad Fest aktywnie wspiera promocję i wymianę kulturową pomiędzy Polską, a krajami skandynawskimi, łącząc wartości artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych oraz 50% zniżki dla bilety dla dzieci poniżej 12 roku życia.

"Nie było dotąd takiego festiwalu na Pomorzu i możemy dać wielu ludziom okazję do posłuchania ulubionych zespołów bez konieczności dalekiego podróżowania. Misją festiwalu jest promocja skandynawskich wartości równości, tolerancji i więzi społecznych, a dobro eksportowe, jakim jest metal, to idealny podkład dla naszego przedsięwzięcia. Tolerancja oznacza dla nas otwarcie się na różne gatunki muzyczne. W innych krajach ludzie chodzą na takie imprezy całymi rodzinami i chcemy, żeby również w Polsce tak było" - mówi Magdalena Górecka, organizator imprezy.

Bilety

Bilety dostępne są za pośrednictwem operatora Eventim i poprzez stronę internetową organizatora: Do wyboru są m.in. - bilet na Helliad w Ucho za 64 PLN, bilet na koncerty w Parku Kolbiki - 189 PLN oraz karnet w wysokości 219 PLN.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Satyricon | Decapitated | Blindead | Gdynia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy