Reklama

Gnarls Barkley tworzą historię

Piosenka "Crazy" projektu Gnarls Barkley zadebiutowała na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Singel stał się pierwszym w historii wyspiarskiego notowania numerem jeden, który trafił do sprzedaży jedynie w formie cyfrowej.

Gnarls Barkley to zespół amerykańskiego producenta hiphopowego Briana Burtona i piosenkarza Thomasa Calloway'a. "Crazy" jak na razie dostępny był jedynie poprzez internet - singel w formie CD trafił do sprzedaży dopiero w poniedziałek, 3 kwietnia.

Reklama

Przypomnijmy, że dokładnie od kwietnia 2005 roku na brytyjskiej liście uwzględniono sprzedaż piosenek przez internet. Wcześniej w notowaniu liczono tylko sprzedaż płyt CD.

Gnarls Barkley z "Crazy" wyprzedzili na liście między innymi zeszłotygodniowy numer jeden, czyli "So Sick" Ne-Yo (obecnie na 2.) oraz najnowszy singel Morrissey'a "You Have Killed Me" (debiut na 3.).

Ten ostatni utwór promuje najnowszą płytę byłego wokalisty The Smiths "Ringleader Of The Tormentors".

Na 4. z 2. spadli Embrace z "Nature's Law", a na 5. z 3.Orson z "No Tomorrow".

Aż o 22 oczka skoczyli The Kooks z piosenką "Naive" (awans z 28. na 6.).

Wciąż na 7. znajdują się Black Eyed Peas z "Pump It".

Trzecią najwyższą nowością na liście jest "When You Wasn't Famous" The Streets (na 8.). Najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii wykonawca hiphopowy Mike Skinner już w przyszłym tygodniu wyda trzeci album zatytułowany "The Hardest Way To Make Easy Living".

Pierwszą dziesiątkę zamykają Pussycat Dolls z "Beep" (z 6. na 9.) i Pink z "Stupid Girls" (z 4. na 10.).

W zestawieniu bestsellerów płytowych pierwsze dwie pozycje należą do nowości. Są to Embrace z "This New Day" (1.) i Massive Attack z kompilacją "Collected" (2.).

Niżej znaleźli się uczestnicy brytyjskiego konkursu talentów "X-Factor": Journey South z płytą zatytułowaną po prostu "Journey South" (z 1. na 3.) i Andy Abraham z "The Impossible Dream" (z 2. na 4.).

Pierwszą piątkę zamyka Corinne Bailey Rae (spadek z 3.).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje