Reklama

Reklama

Edyta Bartosiewicz powraca (nowa piosenka "Lovesong")

Wydawało się, że Edyta Bartosiewicz wróciła na dobre, tymczasem od premiery płyty "Renovatio" za moment minie okrągłe pięć lat.

Edyta Bartosiewicz zapowiada nową piosenkę

Edyta Bartosiewicz to wszechstronnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Po wielkich sukcesach albumów: "Sen", "Shock'n'show", "Dziecko" i "Wodospady", które ukazały się w latach 90. XX wieku, artystka niespodziewanie zniknęła z polskiej sceny muzycznej na długie 15 lat, aby powrócić na nią płytą "Renovatio", wydaną w październiku 2013 roku.

Płyta pokryła się platyną.

"Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie. Nie wydawałam płyt tak długo. Zapomniałam już, co to jest Złota Płyta, Platynowa Płyta" - mówiła wokalistka w "Dzień dobry TVN".

Reklama

Zaznaczała, że jej kolejne wydawnictwa będą różniły się od "Renovatio" (dodajmy, że pierwsze szkice tego albumu powstały już w 2002 roku).

"Płytą 'Renovatio' zamykam pewien etap artystyczny i właściwie wszystko się może teraz zdarzyć. Jest we mnie otwartość na nowe inspiracje" - podkreślała Bartosiewicz, jednak na kolejne nagrania fani znów musieli poczekać długo.

W ostatnim czasie skupiała się na koncertach, także w ramach okrojonego składu jako Edyta Bartosiewicz Trio.

"Kochani, miło mi poinformować, że dokładnie za miesiąc 20 października odbędzie się premiera mojego nowego singla pt. 'Lovesong'" - napisała na Facebooku, publikując swoje zdjęcie ze studia.

Edyta Bartosiewicz jest pięciokrotną laureatką Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Jak dotąd, jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a kilkanaście utworów m.in.: "Tatuaż", "Sen", "Jenny" czy "Skłamałam" weszło do kanonu polskiej piosenki.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Bartosiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy