Reklama

Reklama

Donald Trump interweniuje w sprawie ASAP Rocky'ego. Justin Bieber ripostuje

Donald Trump stwierdził, że Biały Dom zrobi wszystko, co w jego mocy, aby ASAP Rocky wyszedł na wolność ze szwedzkiego więzienia. Raper trafił tam w związku z zarzutami o pobicie i czeka obecnie na dalsze kroki tamtejszego wymiaru sprawiedliwości. Oświadczenie Trumpa w sprawie wykorzystał Justin Bieber i zaatakował prezydenta USA.

Donald Trump będzie apelował do szwedzkich władz o wypuszczenie ASAP Rocky'ego na wolność

Przypomnijmy, że ASAP Rocky na początku lipca został aresztowany w Sztokholmie w związku z pobiciem mężczyzny na ulicy. Raper nie przyznaje się do winy i twierdzi, że wraz ze swoimi ochroniarzami bronił się przed natarczywym fanem.

Raper nadal przebywa w więzieniu i czeka na rozwój sytuacji. W tym czasie amerykańscy raperzy publicznie rozpoczęli bojkot Szwecji i zachęcali innych artystów do omijania kraju podczas swoich koncertów.

Pojawiły się również plotki na temat przetrzymywania rapera w nieludzkich warunkach, co zdementował rzecznik więzienia Frederik Wallin, uznając wszystkie zarzuty jako wyssane z palca.

Reklama

Sytuację na bieżąco monitoruje Departament Stanu. Sekretarz Mike Pompeo zaapelował do szwedzkich władz o traktowanie ich obywatela "sprawiedliwie i z szacunkiem". "Istnieją pewne fakty dotyczące aresztowania, które budzą nasze obawy" - komentował dla "Politico".

Po interwencji Białego Domu raper miał zostać przeniesiony do celi o lepszym standardzie. Taką informację podał pastor Darell Scott, jeden z współpracowników Donalda Trumpa.

W końcu w sprawie wypowiedział się również sam prezydent USA, który przyznał, że do interwencji w sprawie ASAP Rocky’ego skłonili go Kanye West i Kim Kardashian.

"Właśnie rozmawiałem z Kanye Westem o uwięzieniu jego przyjaciela ASAP Rockyego. Będę dzwonił do premiera Szwecji i dowiadywał się, jak można pomóc. Wiele osób chce, aby sprawa została szybko rozwiązana" - napisał na Twitterze.

Trumpa szybko zripostował Justin Bieber, który stwierdził, że prezydent powinien interweniować również w sprawie dzieci przetrzymywanych w obozach dla imigrantów na granicy z Meksykiem, które zostały oddzielone od swoich rodziców i przetrzymywane są w fatalnych warunkach.

"Chcę, aby mój przyjaciel wyszedł na wolność. Doceniam, że chcesz mu pomóc. Ale czy możesz również wypuścić dzieci z klatek?" - napisał.

Na razie ASAP Rocky nadal pozostaje w areszcie. Szwedzki przychylił się do wniosku prokuratury, aby dla dobra śledztwa raper został w więzieniu jeszcze przez tydzień.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje