Reklama

Reklama

Dead Can Dance przed koncertami w Polsce: Zobacz teledysk "The Invocation"

Mający wielu fanów w Polsce duet Dead Can Dance prezentuje teledysk "The Invocation".

Mający wielu fanów w Polsce duet Dead Can Dance prezentuje teledysk "The Invocation".
Dead Can Dance prezentuje nowy teledysk /materiały prasowe

"The Invocation" promuje wydaną w listopadzie 2018 r. płytę "Dionysus".

Za realizację teledysku odpowiedzialna jest bułgarska firma Wonderswamp.

"Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy skontaktował się z nami. Jesteśmy fanami grupy od wielu lat. Cieszymy się, że nadarzyła się okazja do współpracy z artystami, których podziwiamy. Nasz entuzjazm był jeszcze większy kiedy okazało się, że teledysk powstanie do 'The Invocation' - utworu inspirowanego bułgarską muzyką ludową. Była to okazja do stworzenia narracji opartej na starożytnych tradycjach, które kiedyś były praktykowane w naszym kraju i które w jakiś sposób zachowały się po dziś dzień" - mówią twórcy.

Reklama

Od momentu powstania w 1981 roku duet Dead Can Dance był zaintrygowany europejską folkową tradycją. Nie tylko w kontekście muzyki, ale również świeckich, religijnych czy duchowych rytuałów. Czerpiąc inspirację z tego kontekstu Brendan Perry badał święta wiosny i żniw wywodzące się z praktyk religijnych Dionizosa i wysunął na pierwszy plan obrzędy oraz rytuały praktykowane do dnia dzisiejszego. Lisa Gerrard, poprzez swój śpiew, uosabia kobiecy aspekt dwoistej natury Dionizosa.

Album przybiera formę oratorium - na "Dionysus" składają się dwa akty, które w siedmiu częściach reprezentują różne aspekty mitu Dionizosa.

W ramach promocji tego wydawnictwa australijski duet 21 i 22 czerwca wystąpi na Torwarze w Warszawie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL