Reklama

Darek Malejonek w Syrii: Tylko modlitwa może zatrzymać rozlew krwi

W pogrążonej wojną Syrii jako wolontariusz z misją salezjańską przebywa Darek Malejonek, lider grupy Maleo Reggae Rockers.

W pogrążonej wojną Syrii jako wolontariusz z misją salezjańską przebywa Darek Malejonek, lider grupy Maleo Reggae Rockers.
Darek Malejonek przebywa w Aleppo /Fot. Andrzej Stawiński /Reporter

Darek Malejonek dotarł do oblężonego Aleppo jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu. Poza pomocą dla poszkodowanych, w tym mieście realizuje projekt "Nieśmiertelni" o męczennikach chrześcijańskich.

"Chcemy pokazać tym ludziom tutaj - którzy giną, którzy cierpią - że nie są sami. Oni czują, że świat się od nich odwrócił. A my chcemy pokazać, że tak nie jest; że Polska i ludzie z Polski chcą im pomagać; że nie są sami, bo tu tak naprawdę nie ma nikogo z Europy, ze świata. Więc oni się bardzo cieszą. Oprócz pomocowych rzeczy chcemy im dawać także wsparcie duchowe" - opowiada lider Maleo Reggae Rockers w rozmowie z TVN.

Reklama

"Jak już pisałem ludzie próbują 'normalnie' żyć pomimo wojny, ale nigdzie nie jest bezpiecznie. W każdej chwili może spaść bomba. Ludzie starają się o tym nie myśleć, bo by zwariowali kiedy tak jest już od 5 lat codziennie..." - relacjonuje na Facebooku muzyk.

W Aleppo Malejonek wraz z Maleo Reggae Rockers realizuje nowy muzyczny projekt "Nieśmiertelni". Lider grupy przypomina, że od czasów ottomańskich w Syrii zginęło ok. 20 mln chrześcijan. "To jest ziemia nasiąknięta krwią" - mówi w TVN24.

Podczas pobytu w oblężonym mieście Maleo spotkał się z Ritą Basmajian, wychowanką salezjańskiej misji (prowadzi w niej zajęcia dla dzieci), która przyjechała do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wówczas opowiedziała, że chce wracać do Aleppo, bo jest Syryjką i tu jest jej życie.

"Powiedziała też, że przebaczyła tym, którzy zabili jej bliskich. A na pytanie co możemy zrobić, by wam pomóc, powiedziała: módlcie się za pokój w Syrii!" - mówi Maleo.

Muzyk dodaje, że cały dochód z płyty z muzyką Maleo Reggae Rockers wydanej przez Salezjanów idzie na pomoc dla ofiar wojny. "Wierzymy, że tak, jak mówił papież Franciszek, tylko modlitwa może zatrzymać ten rozlew krwi" - apeluje Maleo.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maleo Reggae Rockers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy