Członkinie Passion Fuit ofiarami katastrofy

Wygląda na to, że katastrofa szwajcarskiego samolotu, który rozbił się w niedzielę, 25 listopada, nieopodal Zurichu, dla świata muzycznego okazała się jeszcze bardziej dotkliwa niż dotąd przypuszczano. Oprócz Melanie Thornton, która zginęła na miejscu, śmierć w wypadku poniosły także dwie członkinie grupy Passion Fruit.

Na pokładzie samolotu szwajcarskich linii lotniczych Crossair znajdowały się w sumie 33 osoby, w tym członkinie żeńskiego tria Passion Fruit, najbardziej znanego z utworu "Sun Fun Baby".

Reklama

Dwie spośród nich - Maria Serrano-Serrano i Nathaly Van Het Ende, zginęły w katastrofie. Przeżyła jedynie trzecia z dziewcząt - Debby St. Maarten, która w ciężkim stanie przebywa obecnie w szpitalu.

Przyczyny katastrofy samolotu jak na razie nie są znane. Mówi się przede wszystkim o złych warunkach atmosferycznych - głównie gęstej mgle, ale pojawiła się także hipoteza, iż pas startowy, na którym samolot miał wylądować, nie był odpowiednio wyposażony w sprzęt pozwalający na automatyczne przeprowadzenie tego manewru.

Samolot rozbił się na krótko przed lądowaniem. Udało się uratować dziewięć osób, które w ciężkim stanie przewieziono do szpitala.

Dowiedz się więcej na temat: katastrofy | Melanie Thornton

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje