Reklama

Czesław Mozil o emigracji, Polsce i nowej książce

Czesław Mozil był gościem programu "Dzień dobry TVN", w którym opowiedział o książce "Nie tak łatwo być Czesławem" napisanej razem z Jarkiem Szubrychtem, emigracji i swojej karierze.

Czesław Mozil opowiedział o swoim życiu i karierze

Czesław Mozil urodził się w Zabrzu, skąd jego rodzice wyemigrowali do Danii. Po latach powrócił do ojczyzny i rozpoczął w Polsce karierę wokalną.

Reklama

"Jestem emigrantem zarobkowym" - przyznał muzyk i podkreślił, że jest naiwnie zakochany w Polsce - "Tak się szarpię z Polską, którą kocham bez granic i w której mam nadzieję, że będę żył do końca życia".

Czesław Mozil promuje obecnie książkę "Nie tak łatwo być Czesławem" autorstwa dziennikarza muzycznego Jarka Szubrychta.

"Z Jarkiem znamy się bardzo długo i przekonał mnie, że  on nie chce opowiedzieć historii otwierania sypialni, historii o polskim show-biznesie. Jego ciekawiła historia, która jest bardzo aktualna w tej chwili. Jestem emigrantem, a miałem to szczęście, że mogłem wrócić do Polski" - mówił o książce Mozil i dodał - "Polska była dla mnie zawsze drugim domem".

Wizytę Czesława Mozila w programie "Dzień dobry TVN" poprzedził materiał wideo, w którym artysta odwiedza swoje ukochane miejsca w Polsce i Danii oraz rozmawia z ludźmi, którzy mieli zasadniczy wpływ na jego działalność muzyczną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje