Reklama

Czego Magda Mołek słucha w samochodzie?

Chopina i jazzu, zwłaszcza w wykonaniu Włodka Pawlika, słucha w samochodzie Magda Mołek. Za muzyczne arcydzieła dziennikarka uważa polską muzykę lat 60. i 70. "Ta muzyka mnie wzbogaca" - mówi PAP Life Mołek.

Magda Mołek zdradziła swoje zainteresowania muzyczne

Jak przyznaje w rozmowie z PAP Life znana dziennikarka Magda Mołek, lubi twórczość Chopina i nawet w samochodzie słucha jego muzyki. "Bardzo lubię Chopina, dlatego też namiętnie śledziłam konkurs chopinowski i byłam na dwóch koncertach zwycięzcy Seong-Jin Cho. Ten chłopak jest niesamowity. Tak naprawdę dzięki niemu Chopina zaczęłam słuchać jeszcze więcej" - mówi PAP Life Mołek.

Reklama

Co więcej, dziennikarka przyznaje, że ma swoją definicję patriotyzmu i że należy do niej m.in. nuta polskości, która zawarta jest właśnie w muzyce Chopina. "Jeśli ktoś chce budować swoją tożsamość narodową, to może warto zacząć właśnie od muzyki" - zastanawia się Mołek i podkreśla, że bogactwo przeżyć, jakie daje muzyka Chopina, jest niewiarygodne.

Mołek słucha też dużo jazzu - uwielbia zwłaszcza ten w wykonaniu polskich muzyków. "Ostatnio na okrągło słucham Włodka Pawlika. Uwielbiam go. Pawlik jest przykładem na to, że nieważne skąd pochodzisz, wszystko w życiu jest możliwe - nawet nagroda Grammy i uznanie na świecie również" - zauważa Mołek.

Prezenterka uważa, że w ogóle polska muzyka jest piękna - szczególnie ta z lat 90. Co więcej, Mołek zdradza, że ma antologię polskiej muzyki od lat 50. "Bardzo często słucham tych utworów. Moim zdaniem w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych w Polsce tworzono muzyczne arcydzieła. Ta muzyka mnie wzbogaca" - kwituje Mołek.

Przypomnijmy, że kiedyś w rozmowie z Marcinem Wyrostkiem Magda Mołek zdradziła, że w dzieciństwie uczyła się grac na akordeonie.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Magda Mołek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje