Reklama

Coolio nie żyje. Raper miał 59 lat

Nie żyje słynny raper Coolio. Zmarł nagle w wieku 59 lat.

Nie żyje słynny raper Coolio. Zmarł nagle w wieku 59 lat.
Coolio nie żyje /C Brandon/Redferns /Getty Images

Raper Coolio zmarł podczas odwiedzin swojego znajomego. Poszedł do toalety, kiedy długo nie wracał, przyjaciel wyłamał drzwi i znalazł go leżącego na podłodze - tak opisywał przebieg zdarzenia menedżer muzyka, Jarez Posey.

Znajomy zadzwonił po pogotowie, ale na pomoc było za późno.

Coolio nie żyje - przyczyna śmierci

Jak podaje TMZ, przyczyna zgonu rapera nie jest znana. Portal cytuje menedżera, który oświadczył, że Coolio zmarł na atak serca.

Policja wszczęła dochodzenie. Nie stwierdziła, by śmierć rapera miała podłoże kryminalne. Dom, w który zmarł raper, jest przeszukiwany przez techników - podała stacja ABC7.

Reklama

Coolio - kim był?

Coolio to pseudonim artystyczny Leona Iyeya jr. Jego utwór "Gangsta's paradise" (posłuchaj!) z 1995 stał się światowym hitem. Był motywem muzycznym filmu "Młodzi gniewni" Michelle Pfeiffer w roli głównej. Raper dostał za niego nagrodę Grammy.

Coolio urodził się w Monessen w Pensylwanii, ale jako dorosły przeprowadził się do Compton w Kalifornii. Jak podaje agencja AP, był strażakiem ochotnikiem, pracował też jako kontroler bezpieczeństwa na lotnisku, zanim w latach 80. postanowił poświęcić się karierze muzycznej. Osierocił sześcioro dzieci.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Coolio | nie żyje | zmarł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy