Reklama

Reklama

Conchita Wurst jako obcy? Zobacz teledysk "Trash All The Glam"

O Conchicie Wurst znów głośno - zobaczcie najnowszy teledysk "Trash All The Glam" laureata Eurowizji 2014.

O Conchicie Wurst znów głośno - zobaczcie najnowszy teledysk "Trash All The Glam" laureata Eurowizji 2014.
Conchita Wurst prezentuje nowy teledysk /Wiese/face to face/FaceToFace /Reporter

Od wygranej na Eurowizji 2014 wygląd austriackiej drag queen bardzo się zmienił. W teledysku "Trah All The Glam" Conchita Wurst wygląda jak bohater z filmowej serii "Obcy".

Sprawdź tekst utworu "Trash All The Glam" w serwisie Teksciory.pl

Za muzykę do nowej piosenki odpowiadają Albin Janoska, Eva Klampfer i Thomas Neuwirth. Ostatnia dwójka to także twórcy tekstu.

Autorem pomysłu i kreatywnym reżyserem teledysku został sam Thomas Neuwirth. Za kamerą stanął André Karsai.

Reklama

Europa usłyszała o Conchicie Wurst, gdy w 2014 roku z utworem "Rise Like a Phoenix" (posłuchaj!) została wybrana na reprezentantkę Austrii na Eurowizji.

Jeszcze przed rozpoczęciem samego konkursu o drag queen zdążyło zrobić się naprawdę głośno. Jej kontrowersyjny wizerunek był szeroko komentowany. Ostatecznie Wurst w maju 2014 roku wygrała 59. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbywał się wówczas w Kopenhadze. Dzięki temu kolejna edycja odbyła się w jej rodzinnej Austrii.

"Zmieniło się w takim stopniu, w jakim nie byłam w stanie wyobrazić sobie wcześniej. Tak naprawdę spełniły się moje marzenia. Pracowałam i nadal pracuję na to bardzo ciężko, ale rzeczywiście była to niezwykle ważna chwila" - tak w rozmowie z PAP Life Conchita Wurst mówiła o życiu po Eurowizji.

Thomas Neuwirth wizerunek Conchity przybrał w 2011 roku. Jak sam stwierdził w jednym z wywiadów, nie chce być kobietą, a w domu jest "bardzo leniwym facetem zachowującym się jak królowa". Austriak studiował kierunek modowy w Graz School Of Fashion. Swoje alter ego kobiety z brodą Thomas wykreował z powodu wcześniejszej dyskryminacji jego orientacji seksualnej.

W 2017 r. Austriak deklarował, że zrywa z wizerunkiem drag queen. Wówczas ogłosił, że "musiał zabić Conchitę". Ostatecznie najwyraźniej jednak się rozmyślił, bo nadal używa swojego scenicznego pseudonimu i nie przestaje szokować w coraz odważniejszych stylizacjach.

W ubiegłym roku Neuwirth wyznał natomiast, że jest nosicielem HIV. Pisząc jako Conchita, zdradził wówczas, że zdecydował się na to wyznanie, bo był szantażowany przez byłego partnera.

Thomas, który jest aktwnym działaczem LBGT, na swoim Instagramie podzielił się ostatnio zdjęciami z imprezy EuroPride. Nie sposób nie zauważyć ogromnych zmian, jakie zaszły ostatnio w jego wyglądzie. Postanowił bowiem całkowicie ogolić głowę, jednak nie zrezygnował z założenia na siebie sukienki. Conchita jest więc teraz łysa, choć zarostu na twarzy, dekolcie i nogach nie zamierza się pozbywać.

Zobacz teledysk "You Are Unstoppable":

Sprawdź tekst utworu "You Are Unstoppable" w serwisie Teksciory.pl!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL