Reklama

Reklama

Chemia z nowym wokalistą. Kto zastąpił Mariusza Dybę?

Raptem rok trwała współpraca rockowej grupy Chemia z Mariuszem Dybą, laureatem ostatniej edycji "Idola".

Łukasz Drapała ponownie został wokalistą grupy Chemia

Założycielem grupy Chemia jest gitarzysta Wojciech Balczun, od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r. prezes Kolei Ukraińskich, wcześniej prezes PKP Cargo i prezes rady nadzorczej Polskich Lini Lotniczych LOT.

Pierwszym wokalistą rockowej formacji był wspierający w chórkach Patrycję Markowską Marcin Koczot, z którym Chemia nagrała debiutancki album "Dobra Chemia" (2010). Po jego odejściu i zastąpieniu przez Łukasza Drapałę grupa wydała reedycję debiutu pod tytułem "O2", na której utwory w wersjach polskich i angielskich zaśpiewał już nowy wokalista.

Reklama

Z Drapałą w składzie zespół wydał EP-kę "In the Eye" (2012), płyty "The One Inside" (2013) i "Let Me" (2015). Jesienią 2016 r. pojawił się komunikat, że Chemia czasowo zawiesza działalność.

Spowodowane było to odejściem Łukasza Drapały i zmianą zasad współpracy z gitarzystą Maciejem Mąką (m.in. Chylińska, Maciej Balcar). Następcą Drapały został Mariusz "Mario" Dyba, znany telewizyjnej publiczności z m.in. "The Voice of Poland" i "Must Be The Music", który wówczas pojawił się w "Idolu". Ostatecznie Dyba wygrał muzyczny program Polsatu.

Teraz okazuje się, że zespół ponownie nawiązał współpracę z Drapałą.

"W zeszłym tygodniu spotkaliśmy się z Wojtkiem. Nie widzieliśmy się od kilkunastu miesięcy, od momentu, kiedy odszedłem z zespołu Chemia. Po tak długim czasie przyszedł czas, aby oczyścić atmosferę, pogadać, wyjaśnić. To było bardzo pozytywne spotkanie. Zapytał, co myślę o ewentualnym powrocie do współpracy. Puścił kilka nagrań instrumentalnych z prób, opowiedział o zespole... a we mnie - no cóż, stara miłość nie rdzewieje, zaczęło się tlić" - mówi ze śmiechem Łukasz Drapała.

"Spotkaliśmy się z zespołem, okazało się, że jesteśmy zgodni praktycznie we wszystkich wnioskach, w których dojrzewaliśmy przez okres rozłąki. Żaden z nas nie był aniołkiem, ale potrafiliśmy to zrozumieć. Straciłem wszelkie wątpliwości. Trzeba zacząć robić nową płytę, trzeba pograć, trzeba znowu ruszyć w świat. Trzeba, bo jest chęć i serce. Tak jak czułem, że odszedłem w dobrym momencie, tak teraz czuję, że wracam we właściwym" - podkreśla stary-nowy wokalista grupy Chemia.

Jesienią tego roku ma się pojawić nowy album Chemii nagrany już z Drapałą, który nadal będzie pracował ze swoim zespołem Chevy.

Pierwszy koncert po powrocie odbędzie się 18 maja w Hybrydach w Warszawie. Poza znanymi utworami mają się pojawić nowe nagrania.

Sprawdź tekst "Gotta Love Me" w serwisie Teksciory.pl!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy