Reklama

Reklama

Charlie Watts (The Rolling Stones) nie żyje. Z żoną Shirley Ann Shepherd spędził prawie 57 lat

"Nigdy nie odpowiadałem stereotypowi gwiazdy rocka" - mówił Charlie Watts. Perkusista The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat. Ze swoją jedyną żoną Shirley Ann Shepherd spędził po ślubie prawie 57 lat.

"Nigdy nie odpowiadałem stereotypowi gwiazdy rocka" - mówił Charlie Watts. Perkusista The Rolling Stones zmarł w wieku 80 lat. Ze swoją jedyną żoną Shirley Ann Shepherd spędził po ślubie prawie 57 lat.
Charlie Watts i Shirley Ann Shepherd w 2016 r. /Max Mumby/Indigo /Getty Images

Informację o śmierci Charliego Wattsa potwierdził jego agent.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci ukochanego Charliego Wattsa. Zmarł w spokoju otoczony rodziną w jednym z londyńskich szpitali" - czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie muzyk The Rolling Stones został nazwany jednym z najlepszych perkusistów pokolenia oraz wspaniałym ojcem, mężem i dziadkiem. "Prosimy uszanować prywatność rodziny, członków zespołu i bliskich przyjaciół w tym trudnym czasie" - dodano.

14 października 1964 r. poślubił Shirley Ann Shepherd, którą poznał jeszcze zanim The Rolling Stones zdobyli popularność. "Nigdy nie odpowiadałem stereotypowi gwiazdy rocka" - mówił Charlie Watts.

Reklama

W przeciwieństwie do rozrywkowych kolegów z zespołu, nigdy nie łączono go z innymi kobietami. W latach 70., gdy podczas trasy w USA z zespołem pojawił się w posiadłości należącej do Hugh Hefnera z "Playboya", odrzucał zaloty "króliczków", zaszywając się w pokoju gier.

Para uwielbia konie. Często pojawiali się na dorocznej aukcji koni arabskich - Pride of Poland w Janowie Podlaskim. W kwietniu 2016 r. pani Watts zdecydowała o zabraniu swoich klaczy z Janowa, po tym gdy w stadninie padły jej dwa inne konie.

Charlie i Shirley mają jedną córkę Seraphinę (ur. 1968), która dała perkusiście wnuczkę o imieniu Charlotte. Muzyk miał też przyrodniego wnuka Dylana, który mieszka w USA.

Perkusista mieszkał w Dolton, wiejskiej posiadłości w południowo-zachodniej Anglii. Miał tam też stajnię, gdzie przetrzymywał konie arabskie.

W latach 80. Charlie Watts miał problemy z nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Jak wspominał po latach, związane to było z kłopotami w życiu osobistym. "Kiedy teraz na to patrzę, to myślę, że był to kryzys wieku średniego. Przez moje zachowanie prawie straciłem żonę" - mówił w jednym z wywiadów.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia Charlie Watts przeszedł w Londynie pilną operację. "The Sun" informowało, że została wykonana ona po tym, jak muzyk przeszedł rutynową kontrolę lekarską.

Z powodu hospitalizacji muzyk ogłosił, że nie weźmie udziału w nadchodzącej trasie The Rolling Stones. Zastąpił go Steve Jordan, na co nalegał sam Watts. Perkusista w tym czasie miał udać się na kilkutygodniową rekonwalescencję.

W tamtym czasie nie ujawniono, co dokładnie dolegało Wattsowi i z jakiego powodu przeszedł operację. Po zabiegu muzyk miał czuł się dobrze i żartował z kolegami.

Kim był Charlie Watts?

Charles Robert Watts na świat przyszedł 2 czerwca 1941 r. w Londynie. Perkusją zainteresował się jako 13-latek (pierwszy instrument dostał od rodziców rok później). Pod koniec lat 50. razem z sąsiadem Dave'em Greenem zaczął grać w zespole Jo Jones All Stars.

W 1961 r. poznał Alexisa Kornera, który zaprosił go do swojej grupy Blues Incorporated. W połowie 1962 r. doszło do pierwszego spotkania Wattsa z Brianem Jonesem, Mickiem Jaggerem, Keithem Richardsem i Ianem "Stu" Stewartem", którzy także często gościli w rhythmandbluesowych klubach w Londynie. Ostatecznie do The Rolling Stones dołączył w styczniu 1964 roku.

Poza macierzystym zespołem nagrywał i koncertowej z własnymi jazzowymi składami The Charlie Watts Quintet i The Charlie Watts Tentet. Uznawany jest za jednego z najlepiej ubranego muzyka wszech czasów (w 2006 r. trafił na taką listę przygotowaną przez magazyn "Vanity Fair"). Doceniany jest również za umiejętności muzyczne - w 2016 r. znalazł się na 12. miejscu 100 najlepszych perkusistów wszech czasów magazynu "Rolling Stone".

W 2004 roku Watts był leczony na raka krtani. Z choroby wyszedł po czterech miesiącach walki, w tym sześciu tygodniach intensywnej radioterapii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL