Reklama

Reklama

Charli XCX przeprasza za utwór "Girls"

Charli XCX to kolejna gwiazda, która przeprosiła wszystkich urażonych treścią utworu "Girls". Piosenka została nagrana przez Ritę Orę, która do współpracy zaprosiła Bebe Rexhę, Cardi B oraz właśnie Charli XCX.

Charli XCX broni koleżanki

"To hymn kobiet, które nie boją się rządzić światem. To celebracja miłości" - mówiła Rita Ora o swoim nowym utworze "Gilrs".

Sprawdź tekst utworu "Gilrs" w serwisie Teksciory.pl!

Piosenka powstała we współpracy z Cardi B, Charli XCX i Bebe Rexhą. Po jej premierze, oprócz sugestii, że Rita Ora wyjawia swój biseksualizm, pojawiło się sporo negatywnych komentarzy. Przekaz zawarty w utworze nie spodobał się środowisku LGBTQ.Wśród krytykujących znalazły się znane wokalistki.

"Czasem pojawiają się piosenki, które robią dla społeczności LGBTQ więcej złego niż dobrego. Piosenka jak ta tylko napędza męski punkt widzenia i marginalizuje ideę kobiety kochającej kobietę. Wiem, że nie była to intencja autorów piosenki, ale za jej słowami stoi wielki brak rozwagi, który mnie dotknął. Nie muszę pić wina, by całować dziewczyny. Kocham kobiety przez całe moje życie. Tego typu przekaz jest niebezpieczny, bo umniejsza i upośledza uczucia całej społeczności. Czuję, że mam obowiązek jej bronić, jak tylko jest to możliwe" - napisała na Twitterze Hayley Kiyoko.

Reklama

W odniesieniu do tego typu komentarzy, Rita Ora postanowiła opublikować oświadczenie zdradzające intencje stojące za utworem "Girls".

"’Girls' zostało napisane, by przekazać moją prawdę i jest dokładnym opisem bardzo prawdziwego i szczerego doświadczenia w moim życiu. Przez całe życie miałam romantyczne relacje z kobietami i mężczyznami i to jest moja osobista podróż" - napisała Ora.

W obronie brytyjskiej wokalistki stanęły już Cardi B oraz Bebe Rexha. Teraz głos w sprawie krytyki piosenki zabrała także Charli XCX. 

W rozmowie z magazynem "Rolling Stone" Charli XCX wyznała, że "rozmowa i dialog wokół tej piosenki jest bardzo ważny".

"Bardzo się staram być tak zaangażowaną w społeczność LGBTQ, jak to tylko możliwe. Bez tej społeczności moja kariera byłaby niczym" - mówiła Charli XCX.

Wokalistka, tłumacząc, że intencją Rity ory było wyłącznie opowiedzenie swojej prawdziwej historii, przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się obrażeni tekstem utworu "Girls". 

Numer "Girls" znajdzie się prawdopodobnie na drugim albumie brytyjskiej wokalistki. Jego premiera zaplanowana została na jesień tego roku. Wcześniej Ora wypuściła single "Anywhere" i "Your Song".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Charli XCX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje