Budka Suflera: Tomasz Zeliszewski idzie na poważny zabieg. Koncert dla WOŚP odwołany

W jednym z najnowszych wpisów w mediach społecznościowych perkusista Budki Suflera, Tomasz Zeliszewski ogłosił, że z powodów zdrowotnych nie może wziąć udziału w charytatywnym koncercie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzyk występujący w zespole od 1975 r. zdradził, że czeka go poważny zabieg.

Tomasz Zeliszewski jest perkusistą i menedżerem grupy Budka Suflera
Tomasz Zeliszewski jest perkusistą i menedżerem grupy Budka SufleraBartosz Krupa/Dzień Dobry TVNEast News

Tomasz Zeliszewski podziękował za zaproszenia do koncertowania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wyjaśnił, dlaczego Budka Suflera (posłuchaj!) tym razem nie zagra w żadnym z charytatywnych koncertów.

"11 stycznia 2023 roku, w szpitalu w Lublinie mam wyznaczony termin poważnego zabiegu operacyjnego. Nie jest zatem możliwe, abyśmy mogli zagrać na którymkolwiek koncercie WOŚP w tegorocznym terminie, a Budka Suflera to zespół, nie projekt i zastępstwa nie są możliwe" - napisał w oświadczeniu perkusista Budki Suflera.

Zaliszewski dodał również, że ma nadzieję, że w przyszłym roku zespołowi uda się zagrać charytatywny koncert na rzecz akcji dowodzonej przez Jurka Owsiaka.

"Zawsze wspieraliśmy szlachetne cele Fundacji i mam nadzieję na przyszłoroczny nasz udział w tej imprezie. Z wyrazami szacunku. Siema!" - dodał 77-letni muzyk.

Budka Suflera - kariera i nowa płyta "Skaza"

Grupa oficjalnie funkcjonowała od 1974 r. aż do ogłoszenia końca działalności w 2014 roku. Wokalista Krzysztof Cugowski nie wziął udziału w reaktywacji do której doszło w 2019 r. Z kolei Romuald Lipko, główny twórca materiału grupy, zmarł 6 lutego 2020 r. z powodu choroby nowotworowej.

W listopadzie 2020 r. formacja wypuściła płytę "10 lat samotności". Za mikrofonem stanął wówczas Felicjan Andrzejczak, z którym zespół przyjaźni się od ponad 40 lat. To on śpiewał w przebojach "Jolka, Jolka pamiętasz", "Czas ołowiu" czy "Noc komety".

Na początku 2022 r. ogłoszono, że nowym wokalistą będzie Jacek Kawalec, a partie wokalne wykonywać będą również Robert Żarczyński (w zespole od 2019 r.) i Irena Michalska (dołączyła w 2021 r.). To właśnie z tą trójką Budka nagrała nowy album "Skaza" (od listopada 2022 r. w serwisach streamingowych, premiera CD jeszcze przed nami), zawierający premierowe utwory autorstwa Lipki, zarejestrowane już po jego śmierci.

Skład tworzą jeszcze wieloletni liderzy: perkusista Tomasz Zeliszewski i basista Mietek Jurecki oraz Darek Bafeltowski (gitara), Piotr Bogutyn (gitara) i znany z m.in. Czarno-Czarnych i współpracy z Big Cycem Piotr Sztajdel (instrumenty klawiszowe).

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas