Reklama

Reklama

Black Sabbath: Tony Iommi wygrywa walkę z rakiem

Gitarzysta Black Sabbath w wywiadzie dla "Birmingham Mail" oznajmił, że wygrywa walkę z rakiem i jego stan jest dobry.

Tony Iommi (Black Sabbath) wygrywa walkę z rakiem

Od 2012 roku Tony Iommi cierpi na chłoniaka. Nowotwór wykryty we wczesnej postaci, natychmiast został poddany leczeniu. W tym czasie Black Sabbath przygotowywał się do powrotu na scenę po kilkuletniej przerwie.

Iommi w ostatnim wywiadzie dla brytyjskiej gazety oświadczył, że chemioterapie przyniosły zamierzone efekty i jego rak jest w trakcie remisji. Nie oznacza to jednak, że choroba nie może wrócić, ale na ten moment jego stan jest dobry. Nowotwór będzie mu towarzyszył do końca życia, ale jak widać podjęte leczenie przynosi pożądane rezultaty.

Reklama

Black Sabbath aktualnie jest w trasie koncertowej "The End" i jak sama nazwa wskazuje, ma to być ostatnia z tras w długoletniej karierze zespołu. Ozzy Osbourne niedawno wyznał, że nie chce aby kariera Black Sabbath już się zakończyła, toteż poprawa zdrowia gitarzysty sprzyja w dalszych działaniach zespołu.

Black Sabbath założony w 1969 roku, na przestrzeni lat ulegał wielu zmianom składowym w zespole. Gitarzysta Tony Iommi gra w nim nieprzerwanie od 47 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama