Reklama

Bayer Full zagrał dla Tadeusza Rydzyka. Sponsorem imprezy Radia Maryja był Orlen

Za nami 15. edycja festiwalu "Dziękczynienia w Rodzinie", czyli spotkania środowiska związanego z Radiem Maryja. Główną atrakcją na imprezie ojca Tadeusza Rydzyka był zespół Bayer Full. Pieniądze na wydarzenie duchowny pozyskał dzięki wsparciu państwowego koncernu paliwowego Orlen.

Za nami 15. edycja festiwalu "Dziękczynienia w Rodzinie", czyli spotkania środowiska związanego z Radiem Maryja. Główną atrakcją na imprezie ojca Tadeusza Rydzyka był zespół Bayer Full. Pieniądze na wydarzenie duchowny pozyskał dzięki wsparciu państwowego koncernu paliwowego Orlen.
Bayer Full w czerwcu 2023 r. w Toruniu zagrał na festynie parafialnym /PIOTR LAMPKOWSKI / POLSKA PRESS /East News

Wydarzenie odbyło się 5 sierpnia w siedzibie Radia Maryja. Według portalu Wirtualna Polska, pojawiło się tam kilku polityków, jak chociażby wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, były szef MON Antoni Macierewicz, doradca prezydenta Paweł Sałek i były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

"Dziękczynienie w Rodzinie" rozpoczęło się od oficjalnego nabożeństwa, w którym wzięło udział kilka tysięcy wiernych z całej Polski. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu disco polo Bayer Full, który wcześniej także gościł na imprezach organizowanych przez ojca Tadeusza Rydzyka. Życzenia społeczności Radia Maryja przekazał także prezydent Andrzej Duda.

Reklama

"Postawy obywatelskie i nowoczesny patriotyzm kształtują się we wspólnym namyśle nad tym, co dobrego nas spotkało, oraz czego potrzebujemy, by, jako wspólnota rozwijać swoją kulturę" - napisał w liście przekazanym do duchownego.

Poza zespołem Bayer Full na scenie pojawiła się formacja Mała Armia Janosika i Damian Holecki. Na terenie całego wydarzenia można było zauważyć wiele banerów z logiem Orlenu. To spotkało się z lawiną krytyki w mediach.

Sprawę skomentował poseł KO Dariusz Joński: "Będzie wielka impreza u Rydzyka, wystąpi m.in. Bayer Full, a sponsorem głównym wszystkiego jest Orlen. Tak, ta państwowa spółka Orlen. Więc już wiesz dlaczego również ty płacisz na tę imprezę" - napisał na Twitterze.

Przedstawiciele Orlenu umieścili zaś tłumaczenie na swojej stronie internetowej: "ORLEN wspiera różnorodne projekty dotyczące zdrowia i profilaktyki, edukacji i ekologii oraz sportu i kultury [...] Tylko w 2022 r. Grupa ORLEN przekazała na te cele ponad 314 mln zł" - przekazano.

Na imprezie pojawił się także Jacek Sasin, który postanowił pochwalić się swoją działalnością i po raz kolejny zaatakować opozycję: "To była filozofia PO, Tuska i jego drużyny, jego ekipy, która postanowiła Polskę rozbroić, ogołocić z jednostek wojskowych. Postanowiła wschodnią Polskę wystawić na żer niebezpieczeństw ze Wschodu" - mówił. Jego wypowiedź trzymała się głównie kwestii powiązanych z militariami.

Wszystkie koncerty dostępne są zarówno na platformie YouTube, jak i na stronie głównej Radia Maryja. Tam widnieje również wielkie logo Orlenu, które podpisane jest jako główny sponsor wydarzenia.

Bayer Full: Legenda disco polo dowodzona przez Sławomira Świerzyńskiego

Sławomir Świerzyński, nazywany "Cesarzem Disco Polo", występuje z Bayer Full już od ponad 40 lat. Grupa jest najstarszym w kraju zespołem disco polo, a czasem mówi się, że jest prekursorem tego gatunku. Choć przez skład grupy przewinęły się dziesiątki muzyków, to od początku liderem pozostaje właśnie Świerzyński.

Do największych przebojów zespołu należą m.in. "Wszyscy Polacy" (zobacz!), "Majteczki w kropeczki" (zobacz!), czy "Blondyneczka" (sprawdź!).

Obecnie u boku Świerzyńskiego występują jego dzieci: Nikola Świerzyńska-Dutkiewicz, Damian Świerzyński i Sebastian Świerzyński oraz Beata Jasińska i Roman Matuszewski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Świerzyński | Bayer Full | Radio Maryja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy