Reklama

Atrophy: Powrotny album gotowy. Kiedy premiera "Asylum"?

W połowie marca pierwszą od 34 lat płytą przypomną o sobie amerykańscy thrashmetalowcy z Atrophy.

W połowie marca pierwszą od 34 lat płytą przypomną o sobie amerykańscy thrashmetalowcy z Atrophy.
Atrophy powraca /materiały prasowe

"Asylum", trzeci album wskrzeszonego w 2021 roku zespołu z Tuscon w Arizonie, którego początki sięgają drugiej połowy lat 80., wyprodukował w całości Alex Parra w studiu Second Sight. Autorem okładki jest brazylijski artysta Romulo Dias.

Płyta "Asylum" to, jak czytamy, kolejny krok w ewolucji stylu Atrophy, zachowujący szybkość "Socialized Hate" (debiutanckiego longplaya z 1988 r.) i groove "Violent By Nature" (drugiego albumu z 1990 r.), przy jednoczesnym wzbogaceniu brzmienia o wielką dawkę ciężaru. Wspomniane dwie pierwsze płyty Atrophy wydała Roadrunner / Roadracer Records.

Reklama

Na "Asylum" nie zabrakło też gości, w numerze "American Dream" gitarową solówkę zagrał bowiem Kragen Lum z kalifornijskiego Heathen, a w kompozycjach m.in. "Distortion" i "Close My Eyes" usłyszymy na basie Justina Steara z kanadyjskiego Alphakill.

Powrotny album Amerykanów ujrzy światło dzienne 15 marca w barwach niemieckiej Massacre Records (CD, na winylu, cyfrowo).

Dodajmy, że w aktualnym składzie zespołu, na czele którego stoi wokalista Brian Zimmerman, figurują gitarzysta prowadzący Nathan Montalvo, gitarzysta rytmiczny Mark Coglan, perkusista Sage Johnson oraz udzielający się także w Malevolent Creation basista Josh Gibbs.

Z rozpoczynającym album "Asylum" utworem "Punishment For All" Atrophy możecie się zapoznać poniżej:

Atrophy - szczegóły płyty "Asylum" (tracklista):

1. "Punishment For All"
2. "High Anxiety"
3. "Seeds Of Sorrow"
4. "Distortion"
5. "Bleeding Out"
6. "American Dream"
7. "Close My Eyes"
8. "The Apostle"
9. "Five Minutes 'Til Suicide".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama