Reklama

Reklama

"Artyści Przeciw Nienawiści": Doda organizuje koncert i jednoczy polskie gwiazdy

Doda wstrząśnięta ostatnimi wydarzeniami - zabójstwem prezydenta Gdańska i napięciami, które ta tragedia znów obudziła, dzieląc społeczeństwo - postanowiła zorganizować koncert pod hasłem "Artyści Przeciw Nienawiści". Wokalistka zapowiedziała wydarzenie z udziałem największych gwiazd.

Na kanwie ostatnich tragicznych wydarzeń (morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, decyzja Jurka Owsiaka o wycofaniu się z WOŚP) Doda zaapelowała na swoim Instagramie do artystów, by zjednoczyli się, połączyli siły i wystąpili na jednej scenie. Zaproponowała koncert przeciwko nienawiści w duchu swojego utworu "Znak pokoju" (sprawdź!), by zjednoczyć fanów i spróbować pogodzić ludzi.

Entuzjastycznie na akcję zareagowało już kilkunastu wykonawców, podając hasztag #artysciprzeciwnienawisci. Swoją obecność na koncercie zapowiedzieli m.in.: Beata Kozidrak, Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Antek Smykiewicz, Kasia Moś, Lanberry, Marysia Starosta, Ania Karwan, Mela Koteluk, Katarzyna Nosowska, Sarsa, Margaret, Halina Mlynkova, Julia WieniawaHonorata Skarbek.

Reklama

"Mam prośbę do wszystkich muzyków, może zrobimy coś razem w duchu tego utworu ("Znak pokoju" – przyp. red.)? Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy ludzi pod sceną. Zróbmy koncert, ale nie tak, że telewizja nas wynajmuje na wykon - zróbmy coś od siebie sami. Niech każdy artysta opowie swoje historie związane z hejtem, z przemocą w internecie, o tym jak my to przeżywamy. Myślę, że możemy tym pomóc młodym ludziom, swoim fanom, ale przede wszystkim jako artyści zrobić kawał dobrej roboty” - powiedziała Doda.

Wokalistka zaapelowała także do artystek, z którymi nie jest w najlepszych stosunkach, o wzniesienie się ponad osobiste niesnaski i solidarność.

"Wyciągam rękę do Edyty Górniak, do Justyny Steczkowskiej, do wszystkich dziewczyn, które za mną nie przepadają w branży. Dziewczyny, pokażmy, że jesteśmy dorosłe, że są ważniejsze idee, że jesteśmy ponad to. Pokażmy naszym fanom, że ludzie mogą w cywilizowany sposób walczyć o dobre idee razem. I teraz jest na to najlepszy moment, żeby nauczyć naszych obserwatorów, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje. To jak, dziewczęta? Przekażmy sobie znak pokoju" – mówiła Doda.

Oficjalny line-up i szczegóły koncertu poznamy wkrótce.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje