Reklama

Art Festival - kulturalna fiesta na Podkarpaciu. Kto zagra?

18 marca o godz.18 startuje pierwsza edycja Art Festivalu. Nowa impreza na artystycznej mapie Polski zagości w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce. Na Art Festivalu zagrają Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.

18 marca o godz.18 startuje pierwsza edycja Art Festivalu. Nowa impreza na artystycznej mapie Polski zagości w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce. Na Art Festivalu zagrają Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.
Ralph Kaminski wystąpi podczas Art Festivalu /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

"Art Festival to nowy, interdyscyplinarny koncept prezentujący najciekawsze zjawiska w polskiej kulturze. Festival to zróżnicowana propozycja prezentująca wartościowe projekty od popu po rock i metal. Uczestnicy imprezy zobaczą tu niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki niezależnej, uznane przez krytyków, ale uwielbiane też przez publiczność" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

"Chcemy pokazywać najciekawsze zjawiska w kulturze najbardziej cenionych twórców, prezentować nowe, ambitne przedsięwzięcia, jednocześnie trafiając do serc publiczności, nie zamykając się w hermetycznej bańce. Głównym head linerem festivalu jest pochodzący z Podkarpacia Ralph Kaminski" - mówi Tomasz Dec, Dyrektor Artystyczny Art Festivalu.

Reklama

Art Festival - kto pojawi się na scenie?

Ralph Kaminski, to jeden z najbardziej wyrazistych, bezkompromisowych i charyzmatycznych artystów młodego pokolenia, laureat Fryderyków i Paszportu Polityki, łączący różne style i estetyki w magiczną całość. Kaminski współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow. Artysta w 2022 roku podbił sceny koncertowe trasą Bal u Rafała. Każdy jego koncert to prawdziwy artystyczny performance i niezapomniane, pełne emocji wydarzenie.

Fani cięższego brzmienia na Art Festival będą mogli posłuchać Luxtorpedy, jednego z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Założonemu w 2011 roku składowi przewodzi Robert Friedrich znany m.in. z Acid Drinkers. Zespół ma zagorzałych fanów w całym kraju, eksperymentują z nowymi formami, ale jego koncerty nieustająco pozostają gwarancją mocnego uderzenia.

Świeżą propozycją na polskiej scenie muzycznej jest Karaś/Rogucki, duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Formacja tworzy klimatyczny, alternatywny pop, który, choć komunikatywny, urzeka najbardziej wyrafinowanych słuchaczy. Znani muzycy eksplorują nowe rewiry i zabiorą w tę muzyczną podróż wszystkich uczestników Art Festivalu.

Zespół Anka to także nowe wcielenie doświadczonych twórców. W skład formacji wchodzą wokalistka Ania Świątczak (znana szerokiej publiczności z zespołu Ich Troje), wsparta przez wybitnego gitarzystę Piotrka Aleksandrowicza (współpracował m.in. z Gabą Kulką i Miką Urbaniak) oraz cenionego managera i producenta Roberta Kupisza. Artyści pokazują w tym składzie zupełnie nowe oblicze, tworzą muzykę niebanalną, przejmującą i emocjonalną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Art Festival | Luxtorpeda | Ralph Kaminski | Karaś/Rogucki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy