Reklama

Anna Rusowicz i Kuba Badach: "Ciebie kochać chcę". "Miłość jest w nas zawsze"

Już wielokrotnie występowali razem w projektach innych artystów. W końcu przyszła pora, by Anna Rusowicz i Kuba Badach nagrali wspólnie zupełnie nowy utwór. Tą kompozycją jest "Ciebie kochać chcę", która zapowiada nowy album wokalistki.

Już wielokrotnie występowali razem w projektach innych artystów. W końcu przyszła pora, by Anna Rusowicz i Kuba Badach nagrali wspólnie zupełnie nowy utwór. Tą kompozycją jest "Ciebie kochać chcę", która zapowiada nowy album wokalistki.
Kuba Badach i Anna Rusowicz nagrali duet /AKPA

Anna Rusowicz bardzo powoli zdradza, jaki może być jej piąty solowy album. Najpierw w dzień swoich 40. urodzin, który przypada 28 marca, zaprezentowała premierę piosenki "Tobie". Teraz światło dzienne ujrzał utwór "Ciebie kochać chcę", nagrany z Kubą Badachem.

Reklama

"Od początku pisania duetu nie o miłości, ale o kochających się ludziach, Rusowicz myślała o wspólnym zaśpiewaniu piosenki z Kubą Badachem. (...) Oboje się lubią, mają podobną wrażliwość muzyczną, a ich nietuzinkowe głosy świetnie współgrają. Wielka była więc radość Anny, kiedy Kuba po pierwszym wysłuchaniu demo 'Ciebie kochać chcę' bez wahania przyjął propozycję, a żadne inne zobowiązania któregokolwiek z nich nie stanęły na przeszkodzie realizacji zamiaru" - czytamy w opisie teledysku.

Anna Rusowicz tekst do "Ciebie kochać chcę" napisała z wiarą, że miłość jest w nas zawsze i nikt nie jest w stanie nam jej odebrać. Muzykę do tego utworu niosącego ważne dla niej przesłanie skomponowała wspólnie z basistą swojego zespołu, Marcinem Jadachem.

"To piosenka o tym, że mimo licznych perturbacji życiowych miłość we mnie nie umarła. Chcę żyć, śmiać się, śpiewać i kochać prawdziwie. Do wspólnego duetu zaprosiłam Kubę Badacha, którego kocham miłością przyjacielską i bardzo cenię go za jego talent i profesjonalizm" - podkreśla Anna Rusowicz.

Poetycki klip powstał w plenerze, na mazowieckiej wsi, w scenerii pól kwitnącego rzepaku oraz zielonych kłosów zbóż. Intrygująco na tym tle prezentuje się kanapa, na której przysiadają Badach i Rusowicz. Ale przysiadają solo, bo klip został zmontowany tak, by artyści ani razu nie byli razem w kadrze. Obraz dzięki użytym filtrom przypomina produkcję z lat 70. czy 80. Za teledysk odpowiadają Jagna Nawrocka i Ola Bodnaruś.

To nie jedyne ciekawostki techniczne. Utwór "Ciebie kochać chcę" to kolejna piosenka Rusowicz nagrana analogowo, na taśmie magnetofonowej, rejestrującej wykonanie od początku do końca, bez dogrywania jakichkolwiek fragmentów, czyli tak zwaną "setką".

Wokalistom w nagraniu towarzyszyli Paweł Zalewski (gitara), Marcin Jadach (bas), Sebastian Stanny (saksofon), Rafał Gańko (trąbka), Marcin Cichocki (instrumenty klawiszowe), Marta Zalewska (smyki) i Tomasz "Harry" Waldowski (perkusja).

Kim jest Anna Rusowicz?

Córka legendarnej wokalistki Ady Rusowicz (sprawdź!) i gitarzysty Wojciecha Kordy z grupy Niebiesko-Czarni zasłynęła w 2011 roku przebojem "Ślepa miłość" (posłuchaj!), a od tego czasu wydała cztery solowe albumy - "Mój Big-Bit" (2011), "Genesis" (2013), "Retronarodzenie" (2016) i "Przebudzenie" (2019).

W 2017 została wokalistką grupy niXes (posłuchaj!), w składzie której pojawił się również grający na perkusji mąż Rusowicz - Hubert Gasiul (rozwiedli się na początku 2023 r.). Pod tym szyldem wypuścili imienny album.

W ostatnim czasie występowała w 16. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie dotarła do ścisłego finału. Swój udział w show Polsatu zakończyła na ostatnim miejscu podium.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ania Rusowicz | Kuba Badach | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy