Reklama

Reklama

Alicja Szemplińska szykuje się do matury. Kiedy premiera debiutanckiego albumu?

Obdarzona potężnym głosem o głębokiej barwie i imponującej skali Alicja Szemplińska przygotowuje się obecnie do egzaminu maturalnego. Fani utalentowanej 18-latki mogą spodziewać się wkrótce jej debiutanckiego albumu. "Na pewno na tym krążku znajdzie się sporo muzycznych zaskoczeń" - mówi.

Alicja Szemplińska to młoda piosenkarka (posłuchaj!), która zyskała już wielu fanów w Polsce i na świecie.

Pochodząca z Ciechanowa wokalistka zyskała rozpoznawalność zwyciężając w trzech telewizyjnych programach typu talent show: "Hit, Hit, Hurra!", "The Voice of Poland" oraz "Szansa na sukces. Eurowizja 2020".

Reklama

Szemplińska miała reprezentować nasz kraj w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który z uwagi na pandemię został odwołany. 17 października 18-letnia piosenkarka wystąpi na uroczystej gali French Touch w Warszawie w towarzystwie gwiazd francuskiej estrady.

"Jestem zafascynowana kulturą Francji, więc jest to dla mnie niezwykłe wydarzenie. Choć nigdy nie uczyłam się języka francuskiego, będę miała teraz okazję zaśpiewać po francusku i to w duecie ze słynnym Pascalem Obispo. Wykonam też własne utwory. Muszę przyznać, że jestem wielką fanką Zaz, z którą dzielenie sceny na gali French Touch, ale też z innymi, wspaniałymi artystami będzie dla mnie ogromnym wyróżnieniem, wyzwaniem, ale też zaszczytem. Już się nie mogę doczekać!" - zdradza w rozmowie z PAP Life.

Szemplińska, która wypuściła na razie trzy single, przygotowuje się do nagrania debiutanckiego albumu. "Pracuję nad własnym materiałem, wszystko zmierza w kierunku nagrania płyty. Na razie nie zdradzę więcej szczegółów, ale na pewno na tym krążku znajdzie się sporo muzycznych zaskoczeń. Jestem na etapie poszukiwania siebie, własnych brzmień i gatunków muzycznych, w których czuję się najlepiej" - wyjaśnia.

Wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej uczęszcza wciąż do liceum w Ciechanowie. Prócz kolejnych występów i pracy w studio nagraniowym czeka ją zbliżająca się matura.

"Podejrzewam, że ten rok będzie bardzo trudny. Będę musiała pogodzić pracę i szkołę. Mam jednak dużo szczęścia, bo trafiłam na wspaniałych nauczycieli, którzy są wyrozumiali i mnie wspierają. Indywidualny tok nauczania również wiele mi ułatwił. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że dam radę. Po ukończeniu szkoły planuję wyjechać z Ciechanowa i rozpocząć studia związane z muzyką. Myślę, że będzie to Warszawa" - zdradza nastolatka.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL