Reklama

Reklama

Alexandra Burke zagra Tinę Turner? Wiemy, jak szykuje się do roli

Zwyciężczyni brytyjskiego programu "X Factor" z 2008 r., Alexandra Burke, wcieli się postać inspirowaną Tiną Turner w dużej produkcji realizowanej przez BBC - dowiedział się nieoficjalnie dziennik "The Sun". Podobno piosenkarka, aby mieć nogi równie muskularne co Turner, sprawiła sobie drogi rower stacjonarny.

Alexandra Burke ma zagrać postać inspirowaną Tiną Turner

To BBC oraz Brytyjski Instytut Filmowy planują zrealizować dużą produkcję inspirowaną życiem Tiny Turner, która miałaby mieć premierę w 2022 r. Główną bohaterkę, według ustaleń "The Sun", ma kreować 32-letnia brytyjska piosenkarka, Alexandra Burke.

"W filmie gra młodą artystkę, która próbuje dokonać, podobnie jak Tina, wielkiego przełomu w swojej karierze. Zaśpiewa niektóre z jej najbardziej kultowych piosenek. To, że Alex jest podekscytowana, to mało powiedziane" - mówi informator dziennika.

Dla Burke będzie to debiut na dużym ekranie. Do tej pory jako aktorka mogła się już sprawdzić na deskach londyńskiego West Endu, występując w musicalach "Chicago" i "The Bodyguard".

Reklama

Burke przygotowuje się do nowej roli także pod względem fizycznym. Jak informuje "The Sun", kupiła sobie wart 2 tys. funtów (prawie 11 tys. zł) rower stacjonarny, bo chce mieć tak samo zgrabne i atletyczne nogi, jak Tina Turner.

Świat filmu w ostatnim czasie mocno zainteresował się Turner. W marcu w Stanach Zjednoczonych na platformie HBO Max pojawił się dokument pt. "Tina" poświęcony jej życiu. Produkcja nie jest na razie dostępna dla polskich widzów.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alexandra Burke | Tina Turner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama