Reklama

Reklama

10-krotnie większe stawki dla artystów w Opolu? TVP komentuje

Telewizja Polska zdementowała nieoficjalne informacje, według których miała oferować 10-krotnie wyższe stawki artystom, aby zgodzili się na udział we wrześniowym Festiwalu w Opolu.

Telewizja Polska zdementowała nieoficjalne informacje, według których miała oferować 10-krotnie wyższe stawki artystom, aby zgodzili się na udział we wrześniowym Festiwalu w Opolu.
TVP zdementowała plotki o proponowanych stawkach dla artystów /Andrzej Iwańczuk /Reporter

Telewizja Polska oraz miasto Opole podpisały porozumienie w sprawie wspólnej organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Impreza odbędzie się w dniach 15-17 września tego roku.

Według ustaleń portalu wirtualnemedia.pl, dyrektorem artystycznym festiwalu będzie Remigiusz Trawiński. Pierwotnie impreza była zaplanowana na 9-11 czerwca, ale w połowie maja prezydent Opola wypowiedział umowę z TVP, po tym jak z festiwalu wycofała się grupa wykonawców, m.in. Maryla Rodowicz, mająca dać koncert z okazji 50-lecia kariery scenicznej.

Na razie nie wiadomo, kto wystąpi w Opolu, jednak Jacek Kurski przekonuje, że będzie chciał oprzeć wrześniowy festiwal o artystów, którzy mieli pojawić się w czerwcu.

Reklama

"Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu artystów ma zajęte dni w kalendarzu, ale wierzę, że zaśpiewają na opolskiej scenie. Jestem przekonany, że 54. KFPP w Opolu będzie miał wysoki poziom artystyczny" - powiedział Wirtualnemedia.pl Kurski.

Władze Opola przyznały natomiast, że nie mają żadnego wpływu na program artystyczny imprezy.

W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, według których TVP proponowała 10-krotnie większe stawki wykonawcom, aby zgodzili się wystąpić we wrześniu na wydarzeniu.

Telewizja Polska zdementowała jednak te plotki:

"W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach, jakoby TVP płaciła 10-krotnie większe stawki artystom za udział w 54. KFPP w Opolu, Telewizja Polska informuje, że jest to nieprawda. Wynagrodzenia oferowane artystom 54. KFPP nie odbiegają od stawek rynkowych. Ponadto informujemy, że ze względu na klauzulę poufności zawartą w porozumieniu z Miastem Opole i obowiązującą jego obie strony, TVP nie będzie udzielać informacji dotyczących kwestii finansowych, związanych z organizacją festiwalu" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL