Reklama

"Złota Płyta" raz jeszcze

Po pięciu latach od wyczerpania nakładu na półki sklepów muzycznych powraca Shakin' Dudi i jego "Złota Płyta". To na tym albumie znalazły się takie przeboje jak m.in. "Au sza la la la", "Och Ziuta" i "Za 10 trzynasta".

Dodatkowym bonusem na reedycji wydanej prze Metal Mind są nagrania koncertowe z 2005 roku oraz książeczka z archiwalnymi zdjęciami i poezją autorstwa Darka Duszy, gitarzysty grupy Shakin' Dudi, dowodzonej przez Ireneusza Dudka.

Reklama

"To arcydzieło powinno znaleźć się w każdym polskim domu! Doskonale pasuje do stojącego na półce zakurzonego Potopu, bułgarskich kryształów i wiszących nad meblościanką Słoneczników" - zachęca Darek Dusza.

"Złota Płyta", wydana po raz pierwszy w 1985 (oczywiście na winylu), to zbiór zwariowanych rock'n'rollowych piosenek z dowcipnymi, ironicznymi tekstami. To mieszanina pastiszu i absurdalnego humoru.

Ogromną popularność Shakin' Dudi zawdzięczał jednak nie tylko nagraniom, nie tylko programom telewizyjnym, lecz przede wszystkim koncertom na żywo. Żywiołowy show, lejąca się na publiczność woda, demolowane fortepiany rozgrzewały fanów zarówno Jarocina jak i Opola.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zloto | złoto | złota | złota płyta | Ireneusz Dudek | Shakin' Dudi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje