Reklama

Reklama

Ino-Rock po raz piąty: Główną gwiazdą Hawkwind

W dniach 7-8 września w Inowrocławiu odbędzie się piąta edycja festiwalu Ino-Rock. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się działająca od ponad czterech dekad grupa Hawkwind.

Brytyjska grupa założona w 1969 roku przez Dave'a Brocka i Micka Slattery'ego gra mieszankę hard rocka, space rocka i psychodelic rocka, często uważana jest też za prekursora muzyki punk.

W okresie swej największej popularności skutecznie konkurowała z takimi gigantami sceny rockowej jak Pink Floyd, Emerson, Lake and Palmer czy Led Zeppelin.

Grupa przeszła, nawet jak na rockowe standardy niezliczoną liczbę zmian personalnych (przez Hawkwind przewinęło się łącznie kilkudziesięciu muzyków z Lemmym czy Gingerem Bakerem na czele). Jedynym członkiem, który nigdy nie opuścił zespołu okazał się jej założyciel Dave Brock.

Reklama

Pierwszego dnia festiwalu (7 września, Sala Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej) odbędzie się specjalny koncert zespołu Quidam. Formacja, która właśnie wydała dobrze przyjęty album "Saiko", wystąpi wraz z licznymi zaproszonymi gośćmi.

Dzień później, tradycyjnie w Teatrze Letnim, od godz. 17:00 zestaw występów festiwalowych rozpocznie się od mini-koncertów dwóch formacji z Polski: hipiersoniKTUNE (posłuchaj w Muzzo.pl). Później na scenie pojawią się szwedzki SOEN (dowodzony przez byłego perkusistę Opeth, Martina Lopeza) i bardzo lubiana w Polsce, norweska formacja Gazpacho. Festiwal zamknie Hawkwind.

Zobacz teledysk "Confused" TUNE:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Inowrocław | festiwal | Hawkwind | Gazpacho | Quidam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy