Gienek Loska Band bez Makara

Do zaskakującej zmiany doszło w składzie Gienek Loska Band - z zespołem pożegnał się współtwórca materiału gitarzysta Andrzej "Makar" Makarewicz.

Makar i Gienek jeszcze przed "rozwodem" - fot. Jakub Szameto
Makar i Gienek jeszcze przed "rozwodem" - fot. Jakub SzametoEast News

Przypomnijmy, że Makar wraz z Gienkiem przez lata grał w nieistniejącej już grupie Seven B. Po rozpadzie tej formacji Makar wyjechał do Szkocji, gdzie przebywał przez kilka lat. Namówiony przez wspólnego przyjaciela na powrót dołączył do GLB.

"Gdyby nie wrócił, nie dałbym rady. Wymiana pomysłów musi być, twórczy konflikt interesów" - mówił wówczas Gienek Loska o gitarzyście.

Andrzej Makarewicz jest współautorem pięciu utworów z wydanej w połowie kwietnia płyty "Dom" i połowy debiutanckiego albumu "Hazardzista" (2011 r.). W Gienek Loska Band zastąpił go kompozytor i muzyk sesyjny Arkadiusz Żurecki, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, znany z m.in. Rusty Cage i Present Perfect. W tej drugiej grupie występował razem z perkusistą Łukaszem Markiem, który na początku kwietnia został muzykiem Gienek Loska Band.

Łukasz Marek zastąpił doświadczonego Grzegorza Schneidera (grał w m.in. Homo Twist i Dżemie), który teraz występuje w składzie Makar Trio z Andrzejem Makarewiczem i basistą Jackiem Chruścińskim.

Skład Gienek Loska Band uzupełniają: basista Tomek Setlak (grał m.in. z Jackiem Dewódzkim) i klawiszowiec Marcin Młynarczyk (m.in. Blues Obsession, Soul Finger, Czarne Korki).

Zobacz teledysk "Zostań z nami":

Czytaj także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas