Reklama

Pol'and'Rock Festiwal 2022

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2022 - Czaplinek: Policja: Bezpieczeństwo to priorytet

"Kwestie organizacyjne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa tak dużego wydarzenia są niezmiennie priorytetem" - informuje policja w związku z Pol'and'Rock Festival. 28. edycja odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno (woj. zachodniopomorskie) w dniach 4-6 sierpnia.

"Kwestie organizacyjne związane z zapewnieniem bezpieczeństwa tak dużego wydarzenia są niezmiennie priorytetem" - informuje policja w związku z Pol'and'Rock Festival. 28. edycja odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno (woj. zachodniopomorskie) w dniach 4-6 sierpnia.
Uczestnicy 28. Pol'and'Rock Festival 2022 w Czaplinku /Lucyna Lewandowska /WOŚP

W ramach 28. Pol'and'Rock Festival odbędą się dwie imprezy masowe - koncerty na Dużej Scenie oraz wydarzenia i koncerty na Małej Scenie, która w tym roku odbywa się na Akademii Sztuk Przepięknych.

"Jest to wydarzenie przewidziane według organizatora na około 50 tysięcy uczestników" - podkreśla policja. W tym roku organizatorzy zapraszają na pierwszą ponownie w pełni otwartą formułę po pandemii koronawirusa.

"Zachodniopomorscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z terenu kraju, zadbają o bezpieczny przebieg tego dużego wydarzenia. Od momentu ogłoszenia decyzji o lokalizacji festiwalu współdziałamy z jego organizatorem oraz innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo" - czytamy w komunikacie.

Reklama

W związku z odbywającym się festiwalem w dniach 2-8 sierpnia (do godz. 6 rano) Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła zakaz wykonywania lotów (z ściśle uregulowanymi wyjątkami) w strefie poziomej: 5 km od punktu centralnego (pas startowy lotniska Czaplinek - Broczyno) i strefie pionowej: 500 m.

Zachodniopomorska policja uruchomiła też specjalnie Posterunek Polowy Policji w Szkole Podstawowej w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 49.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja zorganizowana została na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). Zgodnie z ówczesnymi obostrzeniami bawiło się wówczas 20 tys. osób.

Wcześniej (w latach 2004-2019) impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. zorganizowano internetową odsłonę w warszawskim studiu pod hasłem Najpiękniejsza Domówka Świata.

Pol'and'Rock 2022 w Czaplinku: Program pierwszego dnia - kto zagra?

Muzycznie festiwal na Dużej Scenie rozpocznie rumuńska metalowa grupa Dirty Shirt - laureaci Złotego Bączka, nagrody przyznawanej przez polandrockową publiczność.

Duża Scena:

15:20 - Dirty Shirt
16:40 - Sztywny Pal Azji
18:00 - Luxtorpeda
19:30 - Clutch
21:00 - Fun Lovin' Criminals
22:20 - Jinjer
23:50 - Kwiat Jabłoni
1:30 - Nova Twins

Mała Scena:

17:40 - Uliczny Opryszek
18:50 - Dance Like Dynamite
20:00 - Dziwna Wiosna
21:20 - Makiwara
22:40 - Spięty
00:10 - Gutek.

Sprawdź, jaka będzie pogoda podczas Pol'and'Rock Festival 2022!

W Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się m.in. aktorzy Barbara Kurdej-Szatan i Marcin Dorociński, pisarz Jakub Żulczyk, Krzysztof Sokołowski (wokalista grupy Nocny Kochanek) oraz twórcy filmu "Johnny" o nieżyjącym już ks. Janie Kaczkowskim, gościu ASP w 2015 r.

Czytaj także:

Abradab (Kashell): Raperzy nie mają nic do powiedzenia

Kto zagra za Limp Bizkit? Jurek Owsiak ogłosił zastępcę!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL