Pol'and'Rock Festival 2021
Reklama

Pol'and'Rock Festival 2021: Tak wygląda festiwalowe pole. Liczby robią wrażenie!

Budowa festiwalowej infrastruktury przed czwartkowym oficjalnym rozpoczęciem już się zakończyła, a bramy 27. Pol'and'Rock Festival zostały we wtorek o 11:00 otwarte dla festiwalowiczów. Pomimo mniejszej liczby uczestników wynikającej z ograniczeń covidowych, cała infrastruktura festiwalowa nie odbiega od tej w latach poprzednich.

Budowa festiwalowej infrastruktury przed czwartkowym oficjalnym rozpoczęciem już się zakończyła, a bramy 27. Pol'and'Rock Festival zostały we wtorek o 11:00 otwarte dla festiwalowiczów. Pomimo mniejszej liczby uczestników wynikającej z ograniczeń covidowych, cała infrastruktura festiwalowa nie odbiega od tej w latach poprzednich.
Oficjalny start festiwalu już 29 lipca /Michał Kwaśniewski /WOŚP

Impreza po raz pierwszy organizowana jest na terenie byłego lotniska Makowice - Płoty (woj. zachodniopomorskie). Oficjalny start festiwalu to 29 lipca, a całość zakończy się w późnych godzinach nocnych z 31 lipca na 1 sierpnia.

Od 2004 r. Przystanek Woodstock odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa imprezę zorganizowano w podwarszawskim studiu telewizyjnym pod szyldem Najpiękniejsza Domówka Świata.

Z powodu ograniczeń epidemiologicznych i możliwości nowego terenu festiwal przyjmie 20 tys. osób. W tym roku po raz pierwszy zostały wprowadzone płatne wejściówki, z których środki przeznaczone zostaną na zabezpieczenie w związku z koronawirusem (testy, maseczki, płyny do dezynfekcji).

Reklama

78 hektarów

Teren, na którym odbywa się 27. Pol'and'Rock Festival ma niemal 78 ha, więc o braku miejsca nie ma mowy. Całość otoczona jest prawie 17-kilometrowym ogrodzeniem. Lotnisko Makowice-Płoty znajduje się ok. 5 km od centrum miasta Płoty i obecnie znajduje się w rękach prywatnych. Zostało wybudowane w latach 30. XX wieku i pełniło m.in. funkcję lotniska zapasowego dla lotnictwa myśliwskiego. 

Trzy pola namiotowe

Alpha, Bravo i Charlie to pola namiotowe czekające na festiwalowiczów. Przy każdym z pól znajduje się strefa sanitarna z umywalniami i kabinami prysznicowymi. Łącznie na terenie festiwalu znajduje się 239 kabin prysznicowych, w tym kabina dla osób z niepełnosprawnościami w strefie sanitarnej Alpha. Na terenie wydarzenia znajduje się również spory parking dla uczestników, który posiadają specjalne wjazdówki. O zdrowie festiwalowiczów zadbają natomiast medycy w trzech terenowych punktach medycznych.

200 ton

Właśnie tyle waży Duża Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Liczy niemal 70 metrów szerokości i 18 m wysokości. Wszystkie elementy do budowy Dużej Sceny zostały przetransportowane na teren Festiwalu 16 ciężarówkami, z czego samo nagłośnienie zmieściło się w 3 tirach. O doskonałą widoczność, nawet w sporej odległości od Dużej Sceny, zadbają większe niż w poprzednich latach ekrany boczne.

32 metry

Wielkie Koło Allegro jest nieodłączną częścią Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Nie zabraknie go i w tym roku. Koło ma niemal 32 metry wysokości. To największy tego typu obiekt w tej części Europy.

73 maszty

O oświetlenie festiwalu zadbają aż 73 maszty oświetleniowe. Łącznie na terenie Lotniska znajduje się aż 1400 urządzeń świetlnych oraz prawie 203 metrów taśm LED.

10 000 miejsc

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce spotkań z niezwykłymi gośćmi oraz nocnych koncertów. W tym roku na scenie ASP wystąpi m.in. Elżbieta Dzikowska - gość specjalny mBanku, Jakobe Mansztajn z Make Life Harder, Arek Jakubik czy Marta Lempart. W tym roku aż 10 000 osób może bezpiecznie uczestniczyć w organizowanych tam wydarzeniach! W samym namiocie ASP, o wymiarach 40 x 60 metrów, może przebywać natomiast 600 osób (biorąc pod uwagę ograniczenia ze względu na zagrożenie epidemiologiczne).

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy