Reklama

Pol'and'Rock Festival 2019

Jurek Owsiak na zakończenie Pol'And'Rock Festival 2019: Nie zamkniecie mi mordy!

Jurek Owsiak w emocjonalnym i pełnym przekleństw wystąpieniu podsumował tegoroczną edycję Pol'And'Rock Festival oraz zaatakował obóz władzy.

Jurek Owsiak w emocjonalnym i pełnym przekleństw wystąpieniu podsumował tegoroczną edycję Pol'And'Rock Festival oraz zaatakował obóz władzy.
Jurek Owsiak przygotował mocny apel na koniec Pol'And'Rock Festival /Szymon Aksienionek /Reporter

Podczas ostatniego dnia Pol'And'Rock Festival 2019 zagrali m.in.: Majka Jeżowska, Kult, Agnieszka Chylińska, Crystal Fighters, Skunk Anansie, a zakończeniem imprezy był występ Piotra Bukatryka.

Imprezę i to, co będzie się działo po niej w dosadnych i nieraz wulgarnych słowach podsumował Jurek Owsiak.

"Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k...a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od...olcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku...a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach" - mówił ze sceny organizator festiwalu.

Reklama

Owsiak w ten sposób nawiązał do sprawy z zeszłego roku, kiedy to sąd wymierzył mu karę grzywny za używanie wulgaryzmów podczas wystąpień na festiwalu.

To jednak nie był koniec. Jurek Owsiak zaatakował rządzących, nawiązując m.in. do afery dotyczącej przelotów rządowymi samolotami oraz do konfliktu obozu władzy z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz w sprawie Westerplatte.

"Czemu nie karzecie polityków, którzy zap...alają samolotami za moje k...a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą" - krzyczał Owsiak.

"Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K...a, po co?! Od....olcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka" - dodał.

Owsiak na koniec zaapelował do osób znajdujących się na terenie festiwalu, aby w październiku uczestniczyli w wyborach parlamentarnych.

"Stwórzmy społeczeństwo obywatelskie. Niech ta siła nie skończy się w niedzielę, w poniedziałek. Idźcie na wybory i zmieniajcie tę rzeczywistość. Nie ma dla nas szacunku, świat się śmieje z nas. Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k...a wylewa z człowieka"  - podsumował.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pol'and'Rock Festiwal | Jurek Owsiak | Kostrzyn nad Odrą