Reklama

Reklama

Wodecki Twist Festiwal: Wspaniała atmosfera podczas występów na scenie ELECTRO

Piątą edycję festiwalu Wodecki Twist zakończyła Wyspa Muzyki na plenerowej scenie nad Wisłą. Zobaczcie naszą relację wideo oraz sprawdźcie, co powiedzieli nam artyści występujący na scenie ELECTRO!

Piątą edycję festiwalu Wodecki Twist zakończyła Wyspa Muzyki na plenerowej scenie nad Wisłą. Zobaczcie naszą relację wideo oraz sprawdźcie, co powiedzieli nam artyści występujący na scenie ELECTRO!
Kayah wystąpiła podczas Wodecki Twist Festiwal 2022 /VIPHOTO /East News

Festiwal Wodecki Twist rozpoczął się 10 czerwca na krakowskim rynku, gdzie międzypokoleniowy chór odśpiewał przebój "Zacznij od Bacha". 11 czerwca odbył się koncert "Uroczysty Wodecki"

Motto gali poświęconej legendzie polskiej muzyki rozrywkowej, Zbigniewowi Wodeckiemu, to przyjaźń. Dlatego w transmitowanym przez Polsat wydarzeniu wzięli udział przyjaciele artysty a także wybitni młodzi artyści. Zaśpiewali między innymi Alicja MajewskaRalph KaminskiKrzysztof ZalewskiJoanna KuligMaciej MaleńczukAnia RusowiczNatalia Szroeder Maciej Musiałowski. Kochane przez Polaków przeboje zyskały nowe, zaskakujące aranżacje autorstwa mistrza batuty Tomka Szymusia.

Reklama

Ostatni dzień piątek edycji Wodecki Twist Festiwal upłynął pod hasłem ELECTRO.

Kuratorem sceny ELECTRO był kompozytor i producent Baasch.

"Moje drogi nawet kiedyś bezpośrednio zetknęły się ze Zbigniewem Wodeckim! Byłem wtedy jeszcze bardzo młodym człowiekiem, prawie dzieckiem. Wystąpiłem w jakimś programie telewizyjnym, w którym grałem na gitarze, a on był ekspertem zaproszonym do tego programu i wypowiadał się na temat tego, co robię. Nie byłem jeszcze świadom, jak wielkie spotkanie to było. Nigdy bym nie pomyślał, że splotą się nasze drogi muzyczne. Bardzo szanuję jego dorobek, chociaż poruszam się w zupełnie innych obszarach" - mówił nam przed festiwalem. 

Tuż przed koncertem porozmawialiśmy z Kayah, która tego dnia występowała z artystą. Wspólnie zaśpiewali piosenkę "Fantazja". "Musiałam tu być, bo to jest wielkie święto muzyki. Jest genialnie co roku. Nie być tutaj to jest grzech" - podkreśliła.

W czasie koncertu wystąpili również bracia Sarapata, którzy "Wieczór już" Wodeckiego wykonali razem z Noviką

"Zasłuchiwałem się w jej muzyce z dekadę temu. Przemiła osoba, wspaniały kontakt i od razu złapaliśmy fajną sztamę i naturalnie wyszło, że występujemy razem w ramach Wodeckiego" - mówił o współpracy Mateusz Sarapata.

"To jest klasyka, która kojarzy mi się z dzieciństwem. Te piosenki zawsze były w moim życiu, mieliśmy winyle Wodeckiego. Dopiero płyta z Mitch & Mitch pokazała jaki jest prawdziwy Wodecki i co można zrobić z tą twórczością. Że to nie jest 'Pszczółka Maja', że można z tym zrobić naprawdę cuda" - mówi o twórczości Wodeckiego Novika.

Zespół KAMP!, zmierzył się z piosenką "Chałupy Welcome To".

"Przełożenie tego na język muzyki elektronicznej na początku przysporzyło nam trochę problemu, więc poszliśmy na głęboką wodę i wzięliśmy 'Chałupy'" - mówił nam Michał Słodowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL