Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Sara Egwu-James z "The Voice Kids" kolejną finalistką

19 września wyemitowany został trzeci odcinek "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021". Sara Egwu-James została trzecią finalistką i powalczy o występ podczas Eurowizji Junior 2021.

19 września wyemitowany został trzeci odcinek "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021". Sara Egwu-James została trzecią finalistką i powalczy o występ podczas Eurowizji Junior 2021.
Tomson i Baron z Sarą Egwu-James w "The Voice Kids" /AKPA

W skład jury trzeciego odcinka "Szansy na sukces: Eurowizja Junior 2021" weszli: Ala Tracz, Ray Wilson i Paolo Cozza. Uczestnicy zmierzyli się z piosenkami Céline Dion oraz zespołu ABBA.

W konkursie wzięli udział: Julia Bieniek ("Dancing Queen"), Natalia Smaś ("My Heart Will Go On"), Kornelia Wodka ("A new day has come"), Lena Mrówczyńska ("The Winner Takes It All"), Sara Egwu-James ("That's the way it is"), Michelle Bednarowska ("Waterloo") oraz Martyna Kaczmarek ("Mamma Mia").

Reklama

Laureatką ogłoszono Sarę Egwu-James (sprawdź!) i to ona została trzecią uczestniczką finału. Zdaniem wielu internautów jest ona główną faworytką do tego, żeby reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji Junior. Wcześniej TVP przez dłuższy czas nie chciała potwierdzić, że nastolatka weźmie udział w eliminacjach.

W pierwszym odcinku zwyciężczynią została Marysia Stachera. "Przede wszystkim ujęłaś nasze serca tą lekkością i radością śpiewania" - komentowała werdykt Cleo. W drugim odcinku zwyciężył Miłosz Świetlik, który brawurowo wykonał "Meluzynę" Małgorzaty Ostrowskiej.

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021. Zasady

Polski reprezentant podobnie jak w ubiegłych latach zostanie wyłoniony w telewizyjnym programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021". Od 5 września na antenie TVP2 zostaną pokazane cztery odcinki - trzy nagrane wcześniej półfinały (w każdym z nich występuje siedmiu uczestników) oraz finał na żywo (26 września).

Eurowizja Junior 2021 - prowadzący i jurorzy

Polskie preselekcje prowadzi Marek Sierocki, który w kwietniu w trybie awaryjnym zastąpił Artura Orzecha. Muzyczny dziennikarz i prezenter związany jest z "Teleexpressem", a od 2020 r. sprawuje funkcję dyrektora artystycznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku był jednym z komentatorów "dorosłego" Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

W skład jury "Szansy na sukces" weszli: Cleo (reprezentantka Polski na Eurowizję 2014, jurorka "The Voice Kids"), Misha Kostrzewski (tancerz i juror programu "You Can Dance") i Marianna Józefina Piątkowska (uczestniczka "Szansy na sukces" w 2019 roku, rzeczniczka polskiego jury na Eurowizji Junior 2019 i 2020), Ida Nowakowska (współprowadząca Eurowizji Junior 2019 i 2020), Viki Gabor (zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019), Maryla Rodowicz (jurorka kilku polskich preselekcji do dorosłej Eurowizji, nowa trenerka "The Voice of Poland") oraz Ala Tracz (reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020) i Ray Wilson (mieszkający w Polsce wokalista i gitarzysta, znany m.in. z grupy Genesis).

Polskiego reprezentanta na Eurowizję Junior 2021 wybierze komisja powołana przez organizatora, a także widzowie w głosowaniu SMS. W przypadku remisu decydujące są głosy jury. W finałowym odcinku uczestnicy zaśpiewają m.in. oryginalne piosenki przygotowane na Eurowizję Junior.

Sara Egwu-James - kim jest?

Sara Egwu-James rozpoczęła swoją przygodę ze śpiewem sześć lat temu, kiedy wygrała pierwszy w życiu konkurs wokalny. Od tamtej pory nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Talent wokalny szlifuje w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach, gdzie uczęszcza też do Miejskiego Ośrodka Kultury SMOK.

Podczas przesłuchań w ciemno w czwartej edycji "The Voice Kids" wykonała piosenkę "Anyone" Demi Lovato (posłuchaj!). "Myślałam, że masz na imię Whitney. Śpiewasz emocjami. Trafiasz nas centralnie prosto w serce. Jestem totalnie zahipnotyzowana" - wyznała poruszona i zaskoczona Cleo. "Jeżeli kto się mnie spyta, dla kogo jest program 'The Voice Kids' od razu powiem - dla takiej Sary!" - dodał Dawid Kwiatkowski, który próbował ukryć łzy wzruszenia po jej występie.

Sara pod skrzydłami Tomsona i Barona z grupy Afromental była bezkonkurencyjna również w kolejnych etapach. W sing off awans dało jej świetne wykonanie "Hero" Mariah Carey. Natomiast do ścisłego finału awansowała dzięki interpretacji piosenki "My Hometown" z filmu "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga".

W finale "The Voice Kids" Sara Egwu-James w finale w spektakularny sposób wykonała utwór Whitney Houston "The Greatest Love of All" i wbiła trenerów w fotele. "Wielki talent, który zasługuje, żeby tu być" - podsumował Kwiatkowski. "Od samego początku mówiłam ci, że twoje brzmienie jest jak Whitney. Miałam ciarki jak śpiewałaś. Miejscami brzmisz jak ona!" - chwaliła 12-latkę Cleo.

Jako drugą piosenkę Egwu-James zaśpiewała "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej i ostatecznie przypieczętowała swój sukces.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2021 | Sara James | Szansa na sukces

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy