Reklama

Eurowizja 2022

Maneskin powracają z nowym singlem. Wykonają go w finale Eurowizji!

Rockowa sensacja z Eurowizji 2021 - zespół Maneskin - powraca. Do sieci trafił ich singel "Supermodel", który pomógł stworzyć im słynny producent Max Martin.

Maneskin wraca na Eurowizję!

Muzycy Maneskin wpadli na pomysł "Supermodel" zainspirowani wieloma postaciami, które poznali podczas swojego pobytu w Los Angeles.

"Napisaliśmy 'Supermodel' po spędzeniu kilku najlepszych miesięcy w Los Angeles. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie dbali o ideę 'celebryty i status, mając obsesję na punkcie swojego wyglądu i powiązań. Zaczęliśmy wyobrażać sobie enigmatyczną postać supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją kochasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty" - tłumaczą.

Reklama

Maneskin wykona utwór na żywo podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji 14 maja, świętując rok od triumfalnego zwycięstwa, które pomogło zdobyć im światową popularność.

Sprawdź tekst do utworu "Supermodel" w serwisie Tekściory.pl

Maneskin podbija świat

Zespół jesienią rozpocznie swoją światową trasę "Loud Kids Tour" 31 października koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Maneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze. Nieco wcześniej, bo pod koniec czerwca, Maneskin da koncert na Open'er Festivalu.

Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W zeszłym roku formacja wygrała Eurowizję kawałkiem "Zitti E Buoni", co poskutkowało ogromnym skokiem sprzedaży ich muzyki, a w zaledwie kilka tygodni od sukcesu w Rotterdamie mogli pochwalić się złotem oraz platyną w kilkunastu krajach.

W tej chwili zespół ma ponad pięć miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z nowym singlem "Supermodel", Maneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów.