The Voice Senior
Reklama

To ona wygrała "The Voice Senior". Kim jest Regina Rosłaniec-Bavcevic?

Gdy zaczęła śpiewać, trenerom "The Voice Senior" aż włosy stanęły dęba. Regina Rosłaniec-Bavcevic podbiła też serca widzów, których głosami w sobotnim finale wygrała piątą edycję show TVP. Teraz prezentuje piosenkę "Kryształowy kwiat".

Gdy zaczęła śpiewać, trenerom "The Voice Senior" aż włosy stanęły dęba. Regina Rosłaniec-Bavcevic podbiła też serca widzów, których głosami w sobotnim finale wygrała piątą edycję show TVP. Teraz prezentuje piosenkę "Kryształowy kwiat".
Finaliści piątej edycji "The Voice Senior": Piotr Salata, Regina Rosłaniec Bavcevic, Tadeusz Talarek i Roman Wojciechowski /AKPA

W piątej edycji "The Voice Senior" śpiewających uczestników powyżej 60. roku życia oceniali Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik z grupy Pectus (sprawdź!) oraz Halina Frąckowiak, która nieoczekiwanie dla wielu widzów TVP zastąpiła uwielbianego Piotra Cugowskiego.

Reklama

Od początku do grona faworytów należała 61-letnia Regina Rosłaniec-Bavcevic. Podczas Przesłuchań w ciemno ("Śpij kochanie, śpij" z repertuaru duetu Kayah & Bregović) odwróciła fotele wszystkich trenerek. Nieprzekonany pozostał jedynie Tomasz Szczepanik, co ze śmiechem "wypomniała" mu w finale uczestniczka. Pani Regina zdecydowała się wybrać na swoją opiekunkę Halinę Frąckowiak.

Jako jedyna wokalistka znalazła się w ścisłym finale (pozostali trenerzy doprowadzili do ostatniego etapu wokalistów), w którym zaśpiewała "Caruso" Lucia Dalli (sprawdź!) i "Tylko mnie poproś do tańca" Anny Jantar (zobacz!). Decyzją telewidzów to właśnie pani Regina zdobyła statuetkę i główną nagrodę 50 tys. zł.

"Udział w programie to mój powrót na scenę po paru latach. Odzyskałam wiarę w siebie i w to, że muzyka nie zna lat. I dopóki mamy tego świadomość, podążajmy za tym głosem mimo przeciwnościom losu. Czuję się spełniona, szczęśliwa, otulona miłością znanych i nieznanych mi ludzi... Dostałam tyle pięknych słów, myśli, opinii od wielu z nich. Niektóre wzruszały mnie do łez. Dziękuję wam za nie" - powiedziała do głębi poruszona Regina Rosłaniec Bavcevic tuż po ogłoszeniu wyników.

"Dziękuję mojemu mężowi Josko za cierpliwość, bo przez ostatnich 6 miesięcy nie miałam czasu, żeby ugotować mu obiad (śmiech). Dziękuję mojej najbliższej rodzinie, która dbała o mnie i wspierała mnie. Dziękuję pani Halinie Frąckowiak, mojej mentorce, którą nazywam Aniołem Stróżem" - dodała zwyciężczyni "The Voice Senior".

Do sieci właśnie trafił jej premierowy teledysk "Kryształowy kwiat" (zobacz!). Autorem tekstu jest Artur Andrus, za muzykę odpowiadają Mariusz Obijalski i Marcin Januszkiewicz.

"The Voice Senior". Kim jest Regina Rosłaniec-Bavcevic?

Już jako dziecko wykazywała niezwykłą wrażliwość muzyczną. Jej pierwszym "mikrofonem" był kabel od żelazka. Inspiracją do podążania za muzycznymi marzeniami była starsza siostra, uczęszczająca już do szkoły muzycznej. Regina, nie chcąc zostać w tyle, również zapisała się na naukę, wybierając klasę skrzypiec. Jednak jej wyjątkowo wrażliwy słuch sprawiał, że musiała ćwiczyć z watą w uszach. Jej talent szybko został dostrzeżony podczas konkursu piosenki studenckiej w Krakowie, gdzie zachwyciła takie osobistości jak Wojciech Młynarski i Marek Grechuta.

To otworzyło przed nią drzwi do międzynarodowej kariery. Regina otrzymała kontrakt w ówczesnej Jugosławii, gdzie zaczęła śpiewać w hotelach. Życie zawodowe i osobiste zmieniło się diametralnie, gdy na jednym z występów w Splicie poznała Josko, Chorwata, który stał się miłością jej życia. Z miłości do niego przeniosła się do Chorwacji, gdzie mieszka i tworzy już prawie 40 lat. Przez ostatni czas, z różnych względów osobistych, Regina musiała zrobić przerwę w swojej muzycznej aktywności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Voice Senior | Regina Rosłaniec-Bavcevic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy