The Voice Of Poland

Reklama

Ten występ przeszedł do historii show TVP! Zaskoczeni trenerzy nie wiedzieli, co powiedzieć

Przez 13. edycji "The Voice of Poland" nie brakowało występów, które przeszły do historii programów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, który z ulubionych występów w show TVP jest tym, który widzowie cenią najbardziej. Poniżej możecie oddać głos w ankiecie, a tym razem przybliżamy historię duetu Alicji Szemplińskej i Darii Reczek, które zachwyciły wspólnym wykonaniem Beyonce.

Przez 13. edycji "The Voice of Poland" nie brakowało występów, które przeszły do historii programów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, który z ulubionych występów w show TVP jest tym, który widzowie cenią najbardziej. Poniżej możecie oddać głos w ankiecie, a tym razem przybliżamy historię duetu Alicji Szemplińskej i Darii Reczek, które zachwyciły wspólnym wykonaniem Beyonce.
W "The Voice of Poland" Alicja Szemplińska i Daria Reczek zaskoczyły nawet własnych trenerów /TVP

Alicja Szemplińska i Daria Reczek wystąpiły w dziesiątym sezonie "The Voice of Poland".

Szemplińską widzowie poznali wcześniej programie TVP "Hit Hit Hurra!", gdzie zachwyciła m.in. Edytę Górniak. 17-letnia w tamtym czasie Alicja dała sobie radę również w "The Voice of Poland", odwracając wszystkie fotele i otrzymując owacje na stojąco (zaśpiewała utwór "Scars To Your Beautiful" Alessi Cary, posłuchaj!).  Trenerzy nie mogli przede wszystkim uwierzyć w to, ile lat ma dziewczyna.

Reklama

 "Jesteś artystką, która może uwieść każdego i będziesz miała ogromne grono fanów. Charyzmatyczne głosy powinny trzymać się razem" - stwierdził Michał Szpak, a Kamil Bednarek zaśpiewał dla niej piosenkę. Komplementy jednak nie pomogły, a 17-latka wybrała Tomsona i Barona.

Darię Reczek widzowie poznali w tym samym odcinku "The Voice of Poland". zaśpiewała piosenkę "A Thousand Years" Christine Perri, a o jej głos walczyli wszyscy trenerzy. Baron narysował nawet oczy uczestniczki. Taka zagrywka się opłaciła, bo uczestniczka wybrała właśnie duet.

Tomson z Baronem tworzą mistrzowski duet

Ostatecznie trenerzy Reczek i Szemplińskiej zestawili obie świetnie śpiewające wokalistki w jedną parę podczas kolejnego etapu. Uczestniczki od Tomsona i Barona dostały do zaśpiewania utwór "1+1" Beyonce, co początkowo sprawiło im problem (piosenka nie należy do największych hitów gwiazdy), jednak jak pokazał występ już na antenie TVP, obie młode artystki poradziły sobie z nim znakomicie.

Po występie dziewczyn trenerzy długo nie mogli dojść do siebie i natychmiast każdy z nich (Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak), wcisnął kradzież. "Jesteście genialne. "Najlepsza bitwa żeńska w programie - mówili Margaret i Bednarek. "Jak to możliwe, że w tym wieku rozwinęłyście takie możliwości" - skomentował Michał Szpak.

"Jestem pewien, że wystąpicie w finale tego programu" - stwierdził Baron, a duet zdecydował się na Alicję Szemplińską. O Darię Reczek trenerzy stoczyli zażartą batalię. "Nie posługujesz się głosem a duszą" - zachęcał ją Szpak. I  to właśnie do niego trafiła uczestniczka.

Jak po zachwytach w bitwie wyglądały kariery Szemplińskiej i Reczek?

Słowa Barona o finale dla obu wokalistek spełniły się. Zarówno Szemplińska, jak i Reczek trafiły do ostatniego odcinka talent show TVP, a zwyciężczynią okazała się Alicja Szemplińska. To również ona w kolejnych latach zrobiła o wiele większą karierę.

Na koncie Szemplińskiej jest już kilkanaście singli, wokalistka pracuje obecnie nad debiutanckim albumem, a być może jej kariera rozwinęła by się jeszcze mocniej gdyby nie wybuch pandemii, przez który nie wystąpiła na Eurowizji w 2020 roku. Rok później do konkursu zgłoszono Rafała Brzozowskiego, a w 2023 roku w eliminacjach Szemplińskiej nie udało się przekonać do siebie widzów.

Daria Reczek natomiast po programie największą popularność zdobyła... dzięki piosence w reklamie jednego z firm ubezpieczeniowych, gdzie zaśpiewała razem z Sylwią Przetak.  W wywiadzie dla Interii wokalistka przyznała, że po zakończeniu show musiała tymczasowo przerwać karierę, a już podczas talent show TVP występowała z problemami zdrowotnymi.

W czerwcu zapowiedziała wydanie nowej muzyki, na razie jednak nie miała ona swojej premiery.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy