Przystanek Woodstock 2017: Przyjedzie New Model Army

New Model Army zagra na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock. Z kolei Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk będą gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych.

New Model Army zagra na Przystanku Woodstock
New Model Army zagra na Przystanku Woodstockmateriały promocyjne

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).

Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, Molotov Jukebox, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet oraz Romantycy Lekkich Obyczajów.

Teraz do składu dołącza brytyjska grupa New Model Army. Zespół powstał w 1980 roku w Bradford z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i teraz występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (gitara basowa).

Od samego początku członkowie kapeli czerpali inspiracje z brzmień i rytmów północnego soulu (northern soul to gatunek muzyczny, który powstał w latach 60. XX wieku na północy Anglii), punk rocka i inspirowali się buntowniczą atmosferą tamtych czasów. Od tego czasu New Model Army przeszli krętą drogę kreatywnych poszukiwań i tworzyli muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur: od post-punka, poprzez folk-rock po metal i muzykę gotycką. Dzięki tym szerokim kręgom inspiracji artyści udowodnili, że są prawdziwie niezależni, wolni i otwarci na nowe brzmienia.

Muzycy współpracowali z najwybitniejszymi producentami w branży, takimi jak m.in. Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi.

Muzycy bardzo szybko zrozumieli, jaka moc kryje się w obecności w świecie wirtualnym i do dziś mają pełną kontrolę nad swoją obecnością w sieci. Sami kreują swój wizerunek i sami decydują o tym, co i kiedy nagrają oraz kiedy wydadzą kolejne płyty.

Dyskografię zamyka album "Winter" z sierpnia 2016 r.

Na Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się rozmowa pod hasłem "Warto się angażować", w której wezmą udział aktor Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapsis.

Bartłomiej Topa - Aktor teatralny i filmowy. Uznanie środowiska filmowego, dziennikarskiego oraz publiczności zdobył m.in. grając w produkcjach Wojtka Smarzowskiego "Wesele", "Dom zły" oraz "Drogówka". Wielokrotnie nagradzany m.in. za główną rolę męską w "Drogówce" otrzymał Polską Nagrodę Filmową "Orły 2013". Zaangażowany na rzecz pomocy osobom z autyzmem (Fundacja SYNAPSIS), ochrony przyrody i pomocy zwierząt (Klub Gaja). Popularyzator żywienia terapeutycznego. Pasjonat motoryzacji.

Łukasz Kościuczuk - Koordynator kampanii społecznych w Fundacji SYNAPSIS. Popularyzator idei nadawania charytatywnego sensu aktywności sportowej. Osobowość Marketingu Roku 2012 za innowacyjne działania w mediach. Z wykształcenia psycholog społeczny, z zamiłowania triathlonista.

Nietypowa kampania społeczna z udziałem Bartłomieja Topy odbiła się szerokim echem w mediach na początku 2012 r.

Wcześniej organizatorzy ujawnili, że na ASP pojawią się m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń, popularny dziennikarz Maciej Orłoś, gen. Mirosław Różański, dr Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak, o. Paweł Gużyński.

Jurek Owsiak podsumował 22 Przystanek WoodstockInteria.tv

Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Jest Woodstock, musi być błoto! Interia.tv
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas