Reklama

Polsat Hit Festiwal wygrywa weekend! Znakomite wyniki oglądalności

To był znakomity weekend dla stacji Polsat. W trakcie Polsat Hit Festiwal stacja była liderem oglądalności! Które koncerty przypadły do gustu widowni najmocniej? Tłumy przyciągnął m.in. koncert z przebojami Zbigniewa Wodeckiego.

To był znakomity weekend dla stacji Polsat. W trakcie Polsat Hit Festiwal stacja była liderem oglądalności! Które koncerty przypadły do gustu widowni najmocniej? Tłumy przyciągnął m.in. koncert z przebojami Zbigniewa Wodeckiego.
Majka Jeżowska podczas Polsat Hit Festiwalu świętowała 45-lecie swojej kariery /AKPA

Ulubieńcy publiczności, wzruszające jubileusze i mnóstwo niespodzianek. Przez 2 dni Sopot był najbardziej rozśpiewanym i roztańczonym miejscem w Polsce.

Na scenie świętowano 25-lat na scenie Golec uOrkestra, 30-lecie działalności  Andrzeja Piasecznego, 20 lat hitu Danzela "Pump It Up" oraz 45 lat na scenie Majki Jeżowskiej (otrzymała nagrodę specjalną od Interii!), która kolejny raz udowodniła, że publiczność ją kocha. Nie brakowało emocji, zaskoczeń oraz wzruszeń, zwłaszcza podczas koncertu w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu.

Reklama

Koncerty prowadzili niezawodni gospodarze: Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Rock i Maciej Dowbor. Do ich grona dołączyła także Katarzyna Cichopek, która wróciła do rodziny Polsatu. Publiczność bawiła się przy największych radiowych hitach, szalała razem z debiutantami Polsatu, a także z tymi, których płyty pokryły się diamentem.

Znakomite wyniki oglądalności Polsat Hit Festiwal! Koncert w hołdzie Wodeckiemu nie miał sobie równych

Projekt "WODECKI/PATER" powstał na potrzeby festiwali: Wodecki Twist i Męskiego Grania. Popularność inicjatywy Kamila Patera, który wyobraził sobie spotkanie z młodym, debiutującym Zbyszkiem Wodeckim, proszącym o opracowanie aranżacji muzycznych swoich świeżo napisanych piosenek, przerosła wszelkie oczekiwania i spotkała się z ogromnym uznaniem.

Całość zaowocowała wydaniem płyty i wyjątkowym koncertem Polsat Hit Festiwal. Jak się okazało, i tym razem projekt przyciągnął ogromną liczbę fanów twórczości Zbigniewa Wodeckiego, który dzięki takim festiwalom pozostanie na zawsze w sercach widzów. 

Nowoczesne aranżacje przebojów Wodeckiego wykonali cenieni artyści młodego pokolenia tacy jak: Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra, Dawid Tyszkowski oraz siostry Przybysz, którzy z wielkimi klasykami poradzili sobie nad wyraz sprawnie. Całość zwieńczyło odtworzenie a cappella utworu "Lubię wracać tam gdzie byłem" Wodeckiego, co doprowadziło do wielu wzruszeń przed telewizorami i w Operze Leśnej. Więcej o koncercie możecie przeczytać w naszej RELACJI.

Zachwyty nad Polsat Hit Festiwal przełożyły się na znakomite wyniki oglądalności.

W sobotę z Polsatem bawiło się niemal milion sto tysięcy widzów, co przełożyło się na wynik 13% w grupie 16-59 i 12,3% w grupie 4+. Koncert "Męskie Granie/Wodecki Twist/Pater" osiągnął najlepszy wynik - aż 14,8% w grupie 16-59.

Przed wyjątkowym koncertem Wodeckiego publiczność i telewidzowie bawili się na jubileuszu 45-lecia Majki Jeżowskiej.

"Widzowie Polsatu doskonale wiedzą, że podczas festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Bo wielkie przeboje, bo popularne gwiazdy, wreszcie liczne jubileusze, by odpowiednio uhonorować cenione postaci polskiej sceny muzycznej" - pisaliśmy w podsumowaniu drugiego dnia festiwalu, którego największą gwiazdą była bez wątpienia Majka Jeżowska

Przeczytaj jak wyglądał drugi dzień Polsat Hit Festiwal!

"Powinienem zapytać, jak się bawicie, ale bawicie się wspaniale. I jak mogło być inaczej. Jest to wielki zaszczyt przekazać statuetkę w imieniu redakcji Interii i 21 milionów użytkowników, którzy odwiedzają portal" - powiedział Przemysław Białkowski z Interii, wręczając wokalistce nagrodę z okazji jej jubileuszu.

Imponujące wyniki w piątkowy wieczór w Polsacie. Ile osób oglądało pierwszy dzień Polsat Hit Festiwal?

Równie imponujące wyniki zaliczył Polsat w piątkowy wieczór, kiedy to oglądało go ponad milion dwieście Polaków. Stacja była liderem oglądalności zarówno w grupie wiekowej 16-59, osiągając wynik 12,5% jak i w grupie 4+ z wynikiem 12,6%.

"Łezka się w oku zakręciła od tych wszystkich podziękowań przyjaciół i rodziny. Dziękujemy panie Andrzeju za wspaniałe 30 lat", "Super koncert", "Fantastyczny jubileusz", "To był cudowny koncert", "Piękny koncert pod każdym względem!"  - pisali zachwyceni widzowie po pierwszym dniu wydarzenia, które zamknął koncert Andrzeja Piasecznego. Ci docenili nie tylko talent i dorobek ich ulubionego artysty, ale też świetną organizację widowiska przez stację Polsat.

Przeczytaj relację z koncertu Andrzeja Piasecznego w Sopocie!

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Polsat Hit Festiwal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama