Eurowizja 2023
Reklama

Blanka opadnie w półfinale Eurowizji? Coraz gorsze notowania bukmacherów!

Chociaż atmosfera wokół wysłania Blanki na Eurowizji nieco się uspokoiła, nie sprawiło to, aby jej notowania u bukmacherów uległy znaczącej poprawie. Co więcej, opublikowano pierwsze prognozy dotyczące półfinałów. Według nich polska wokalistka z utworem "Solo" ma nie awansować do finałowego koncertu.

Chociaż atmosfera wokół wysłania Blanki na Eurowizji nieco się uspokoiła, nie sprawiło to, aby jej notowania u bukmacherów uległy znaczącej poprawie. Co więcej, opublikowano pierwsze prognozy dotyczące półfinałów. Według nich polska wokalistka z utworem "Solo" ma nie awansować do finałowego koncertu.
Blanka nie jest faworytką bukmacherów przed Eurowizją /Krzysztof Kuczyk /Agencja FORUM

Przypomnijmy, że pod koniec lutego podczas preselekcji w TVP Blanka (posłuchaj!) została wybrana na reprezentantkę Polski na Eurowizję 2023, która odbędzie się w Liverpoolu.

Sam wybór odbył się jednak w mocno kontrowersyjnych okolicznościach, a fani przegranego Janna (zobacz!) zaczęli naciskać na TVP, aby odwołali Blankę i wysłali ich faworyta. Wątpliwości zgłaszali również m.in. dziennikarze prowadzący eurowizyjne media w Polsce.

Reklama

Ci zarzucali TVP złamanie regulaminu eliminacji oraz wyliczali liczne nieścisłości konkursu, m.in. przy wyborze jurorów. Telewizja Polska ostatecznie nie odniosła się do wątpliwości eurowizyjnych dziennikarzy.

Sama Blanka zabrała głos na temat całej sytuacji, stwierdzając, że padła ofiarą hejtu i wybranie jej na polską reprezentantkę sprawiło jej więcej smutku niż radości. "Zabrano mi piękny moment radowania się sukcesem, na który ciężko pracowałam" - wyznała w tamtym czasie Blanka.

Blanka nie awansuje do finału Eurowizji? Nowe notowania nie są dla niej dobre

Wszystkie kontrowersje wokół wyboru Blanki na Eurowizję niecały miesiąc od koncertu w TVP niemal całkowicie ucichły, a Blanka rozpoczęła przygotowania do występu w Liverpoolu. Nie sprawiło to jednak, że bukmacherzy, którzy dość surowo potraktowali Polkę na samym starcie, zmienili swoje notowania. Ich ocena szans wokalistki wciąż jest mocno niekorzystna.

Obecnie bukmacherzy twierdzą, że Polska jest dopiero 24. krajem, który może wygrać Eurowizję. Od momentu wyboru Blanki pozycja Polski u bukmacherów sukcesywnie spadała. Do tej pory wydawało się, że mimo wszystko wokalistka nie będzie miała problemu z awansem do finału konkursu.

Jednak według najnowszych notowań, które dotyczą tylko poszczególnych półfinałów, Polka może nie awansować do finałowego koncertu Eurowizji. Obecnie bukmacherzy typują, że zajmie ona 11. lub 12 miejsce w drugim półfinale, przegrywając m.in. z reprezentantami Danii, Belgii, Grecji i Litwy. Faworytem drugiego półfinału, w którym wystąpi Blanka są Brunette z Armenii, Iru z Gruzji oraz duet Teya & Salena z Austrii.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że stawka drugiego półfinału jest mocno wyrównana, dlatego też szansę Blanki na awans do półfinału oceniane są na 56 procent.

Największym faworytem do zwycięstwa Eurowizji w 2023 roku pozostaje Szwecja, którą reprezentuje wokalistka Loreen z piosenką "Tattoo". W stawce liczą się również Finlandia, Ukraina, Norwegia, Izrael oraz Hiszpania. Poza pierwszą piątkę faworytów spadła Wielka Brytania, którą w tym roku reprezentuje Mae Muller z utworem "I Wrote a Song".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blanka Stajkow | Eurowizja 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy