Reklama

Zdzisława Sośnicka z nowymi piosenkami

10 października ukaże się podwójny album dawno niesłyszanej Zdzisławy Sośnickiej. A to nie koniec nowości od gwiazdy lat 70. i 80.

Wydawnictwo "Zaśpiewane - niewydane / Musicals" to dwie płyty. Pierwsza - "Zaśpiewane - niewydane" - zawiera dotychczas niewydane piosenki w wersjach studyjnych.

Reklama

Wśród nich dwie absolutne premiery - napisany przez Romualda Lipkę (muzyka) i Marka Dutkiewicza (tekst) utwór "Wyspa", który nie wszedł na płytę "Serce" oraz "Coś twojego" Seweryna Krajewskiego. Rarytasem jest też "Szara kolęda" Krzysztofa Komedy. Album promuje teledysk do piosenki "Nikt nie błądzi sam".

Druga płyta to zremasterowane "Musicale" w angielskiej wersji językowej (oryginał ukazał się w 1990 roku). Na nią trafiły piosenki z m.in. "Kotów", "Skrzypka na dachu", "Upiora w operze", "West Side Story" czy "Evity".

Okazuje się jednak, że to nie koniec dobrych wieści dla fanów Zdzisławy Sośnickiej. Na 2015 r. szykowany jest płyta z całkiem nowymi piosenkami.

"Prace już trwają, pani Zdzisława jest po pierwszych próbach w studio. Całość jest utrzymana w klimacie ballad" - zdradza "Faktowi" osoba z kręgów muzycznych.

W roku 1998 ukazała się ostatnia jak dotąd studyjna płyta Zdzisławy Sośnickiej, zatytułowana "Magia serc", która sprzedała się w 80 tysiącach egzemplarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowa piosenka | Zdzisława Sośnicka | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje