Reklama

Reklama

Will.i.am: Drukarki 3D są niebezpieczne

Wokalista i członek grupy The Black Eyed Peas Will.i.am w wywiadzie dla magazynu "Dezeen" stwierdził, że rozwój drukarek 3D niesie za sobą wiele pytań etycznych.

Muzyk w trakcie wywiadu przestrzegał, że jeżeli nowoczesne drukarki będą rozwijać się w takim tempie, to ludziom będą potrzebne nowe zasady moralne.

"Muszą zostać wprowadzone nowe przepisy prawne oraz nowe zasady. Ludzie są wspaniali, jednak często bywają nieodpowiedzialni. Zobacz, co zrobiliśmy ze swoją planetą i środowiskiem" - stwierdził Will.i.am.

Artysta uznał, że już wkrótce za pomocą drukarek 3D będziemy w stanie wydrukować organy ludzkie. Co więcej, według jego prognoz, w przyszłości drukarki będą zdolne do stworzenia od podstaw całego człowieka.

Reklama

"Jeżeli jesteś w stanie wydrukować wątrobę lub nerkę, to jesteś w stanie stworzyć całego, pieprzonego człowieka. Mojżesz w 10 przykazaniach nie powiedział nic o drukowaniu 3D" - zauważył wokalista.

Co ciekawe, Will.i.am, oprócz współtworzenia The Black Eyed Peas, jest dyrektorem kreatywnym firmy 3D Systems, która zajmuje się niczym innym tylko drukiem w trzech wymiarach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy