Reklama

Reklama

Video z liderem Lady Pank: Posłuchaj "Kryzysowego"

Utwór "Kryzysowy" to pierwszy singel grupy Video i Jana Borysewicza, gitarzysty Lady Pank. Piosenki możecie już posłuchać w naszym serwisie.

"Kryzysowy" to pierwsza odsłona współpracy zespołu Video z Janem Borysewiczem. Singel zapowiada ich trzecią płytę, która ukaże się jesienią. Tytuł albumu jest na razie tajemnicą.

Autorem tekstu tradycyjnie jest wokalista Wojciech Łuszczykiewicz, a producentem piosenki Marek Kisieliński, z którym Video pracowało już przy swojej poprzedniej płycie - "Nie obchodzi nas rock" (2010).

- Pracowaliśmy nad piosenkami na nasz trzeci album, kiedy wpadł nam do głowy pomysł zaproszenia do współpracy Jana Bo - mówi nam Wojciech Łuszczykiewicz.

- Mieliśmy nadzieję, że zgodzi się skomponować nam jeden utwór i gościnnie w nim pojawić. Już w czasie pierwszej rozmowy poczuliśmy tak pozytywną energię i wzajemne porozumienie, że zdecydowaliśmy się od razu na cały projekt [Borysewicz jest kompozytorem wszystkich utworów; zagrał też na gitarze]. Dla mnie, dozgonnego fana Jana i Lady Pank, to wydarzenie bezcenne. Dodatkowo nic nas nie ogranicza i możemy wspólnie wybrać się w najodleglejsze rejony muzyczne. Płyta będzie naprawdę zróżnicowana i zaskakująca, tak jak życie - zapowiada lider Video.

Reklama

Tytuł utworu - "Kryzysowy" - nie tylko nawiązuje do twórczości Jana Borysewicza z lat 80., ale mówi też o stanie, w jakim łatwo się znaleźć nadużywając... życia. Tekst lidera Video mówi też o dość specyficznym i nie do końca uregulowanym stosunku do Boga.

Dodajmy, że w prywatnym rankingu Łuszczykiewicza najlepszych polskich płyt znalazł się album "O dwóch takich, co ukradli księżyc" Lady Pank.

Sprawdź tekst piosenki "Kryzysowy" w serwisie Teksciory.pl!

Czytaj także:

Blog "Lekkim fałszem" Wojtka Łuszczykiewicza

Zobacz teledyski Video na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj piosenek Video w serwisie Muzzo.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy