Reklama

Seweryn Krajewski: Jak tam jest

"Jak tam jest" to tytuł nowej płyty Seweryna Krajewskiego. Popularny kompozytor ponownie współpracuje z wokalistą Andrzejem Piasecznym.

Album "Jak tam jest" (premiera 21 lutego) to pierwsze autorskie wydawnictwo Krajewskiego od niemal dekady. Nawiązuje do klasycznych piosenek znanego z Czerwonych Gitar kompozytora, ale też ukazuje w pogodnie melancholijny sposób zmiany, które zaszły w artyście i które zachodzą w każdym z nas.

Reklama

To już nie sympatyczny łobuziak, wycinający na ławce serce, by zaimponować dziewczynie, która wpadła mu w oko, ale pogodzony ze światem, powściągliwy pan, który lubi na tej starej, dobrej ławce usiąść i powspominać. Ale wie też, że życie jest pełne niespodzianek, że w każdej chwili może go znowu porwać jego wartki nurt: "Na początek, głowa w słońce / Jedno słowo, dobre słowo na początek / Na początek, krok za krokiem / Nową drogą pójdę z tobą na początek".

Seweryn Krajewski w ostatnim czasie przypomniał o sobie współpracą z Andrzejem Piasecznym. Ogromny sukces odniosły płyty "Spis rzeczy ulubionych" oraz koncertowa "Na przekór nowym czasom - live".

To właśnie Piaseczny odpowiada za wszystkie teksty na płycie "Jak tam jest". Wokalista zaśpiewał też gościnnie w jednej z piosenek. "Myślę, że Andrzej dosyć głęboko wszedł do mojego świata. Rozmawialiśmy sporo, przekazałem mu, o co mi chodzi" - mówi Seweryn Krajewski.

Wśród innych gości na płycie pojawią się Piotr Cugowski z Braci oraz znana z programu "Mam talent" Anna Teliczan. O produkcję muzyczną nowej płyty Krajewskiego zadbał Krzysztof Pszona, znany m.in. ze współpracy z Kayah.

U nas już możecie posłuchać promocyjnego singla zapowiadającego płytę "Jak tam jest":

Oto szczegóły płyty "Jak tam jest":

1. Widok ze wzgórza (intro)
2. Ławeczka
3. Dym
4. Znowu pada
5. Innego dnia
6. Na początek
7. Dalej spiesz się
8. Śpij spokojnie mój świecie
9. Jutro proszę
10. Jak tam jest
11. Widok ze wzgórza (outro).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krajewscy | Seweryn Krajewski | płyta | Andrzej Piaseczny | Piotr Cugowski | Tam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje